Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Süleyman Karagülle
Yeni Bir Dünya İçin Yapılması Gerekenler
19.11.2016
4605 Okunma, 1 Yorum

Haftalık bu iki makalemi, ABD seçimlerinin yapıldığı günden bir gün sonra yazdım. Kendimi denemek istiyorum. Varsayımları uyguladım, hemen sonuçlara vardım. Ne derece isabet ettiğimi de kontrol etmek istedim. İlerleyen günlerde, belki saatlerde farklı sonuçlarla karşılaşabilirim.

Bu makalemde Avrasya’dakilerin (ve dünyanın) ne yapması gerektiğini anlatmaya çalışacağım. Bunlar benim içtihatlarımdır, hiçbir zaman tam isabet ettiğimi iddia etmiyorum. Ben sadece tarihten ve Kur’an’dan anladıklarımı aktarıyorum.

Önce mağlup olan Rothschild Ailesi’nden başlamak istiyorum. Sermaye artık gittiği yolun yanlış olduğunu görmeli, siyasetini değiştirmelidir. Her zaman söylediğimi tekrar ediyorum; faizli sömürü düzeninden vazgeçmeli, şeriat düzenini benimseyip işletmelerini Adil Düzen’e göre ayarlamalıdır. İlahi kitaplara karşı dinsizlik siyasetinden vazgeçmelidir. Bizim Bin Dil Üniversitesi’nin kurulmasını desteklemeli ama hiçbir zaman tahakküm altına almayı düşünmemelidir. Onlar Allah’ın şeriatını ortaya koyacaklar ve tüm insanlar o şeriata göre üçüncü binyıl uygarlığını kuracaklardır. Faizsiz altın parasına dayanan kredileşme ekonomisini benimsemelidir. Sonra Sermaye makro ekonomide görev almalıdır. Malların mübadelesinde altın parası ile rekabet içinde tekel olmadan faaliyet göstermeli, üretime ve tüketime karışmamalı, serbest arz ve talep kanunlarının çalışmasına engel olmamalıdır. Bunun dışında sermaye ilme, dine ve siyasete karışmamalıdır.

Sonra Avrupa Birliği’ni ele alalım. İngiltere yeniden referanduma gidip Avrupa Birliği’ne dönmelidir. NATO dağılmalıdır. Avrupa Birliği tek devlet olmayı değil, uygarlaşmada birlik olmayı hedeflemelidir. Onlar da müstemleke zihniyetinden çıkıp hizmet zihniyetine geçmeli, dünyada eşitlik içinde yer almalıdırlar. Avrupa Birliği şuna karar vermelidir. Rusya, İran, Türkiye ve İsrail dâhil Arap Yarımadası ülkeleri birden ve hiçbir dayatma yapmadan Avrupa Birliği’ne alınmalı yahut Rusya, İran, Türkiye ve Arap Yarımadası ülkeleri -İsrail dâhil- ayrı bir birlik kurmalılar. Bu birlik Hindistan ve Çin ile iyi ilişkiler kuracağı gibi AB ve ABD ile de iyi ilişkiler içinde olmalıdır. Türkiye Rusya ve İran’sız AB’ye girmemeli ve Gümrük Birliği Anlaşması’ndan da çıkmalıdır.

Kuzey Amerika, Güney Amerika, Afrika, Çin, Hindistan ve Okyanusya’yla da barış içinde ve eşitlik ilkeleri içinde birlik kurmaya çalışmalıdırlar.

Çin gelişmektedir. Bu durum dünya için tehlike teşkil ettiği gibi dünya için denge unsuru da olabilir. Bunun için Çin Sermaye’nin emrinde olmayan bir ekonomi ve siyaset politikasını yürütmeli, tarafsızlığını korumalıdır. Rusya, Türkiye ve İran’la birlikte ABD ve AB ile de barış içinde olmalıdır. Her ülke ile ihracat ve ithalat eşitliğini sağlamalıdır.

Rusya ABD’nin iç işlerine karışmadığı gibi ABD de Rusya’nın iç işlerine karışmamalıdır. Şimdiye kadar yürütülen politika devam etmeli, Sermaye’nin oyunlarına karşı Putin’in barışçı politikaları sürmelidir. Türkiye ve İran’la birlikte Rusya, Arap Yarımadası ülkelerinin iç işlerine karışmama ilkesine uyarak onların barışçı hâle gelmesi, Sermaye’nin fesadından ve Batı’nın sömürüsünden kurtarılması için işbirliği yapmalıdırlar.

Türkiye İran’la işbirliği içinde ortak politika gütmeli, ABD’nin iç işlerine karışmamalı, oranın Müslümanları ile Müslüman olmayanları arasında farklı politika gütmemelidir. F. Gülen’in okulları Bin Dil Üniversitelerine dönüştürülmeli, tüm insanlık İbrahim Milleti’nin canlanması için ortak katkıda bulunmalı ve okulların denetimi de Birleşmiş Milletler’in emrine verilmelidir. ABD, AB, Rusya ve Türkiye yönetimde söz sahibi olmalıdır. Gülen’i ve Öcalan’ı Devlet Başkanı affetmeli ve Gülen de Türkiye’ye dönmelidir.

Tüm dünyada terör olaylarına son verilmelidir. Bunun için: 1) Adil yargı sistemine ihtiyaç vardır. 2) Yerinden yönetime ihtiyaç vardır. 3) Biat ile oluşmuş ordulara ihtiyaç vardır. 4) Yüz lojmanlı apartmanlara ihtiyaç vardır.

Türkiye artık bu gerçekleri görmeli ve insanlığa örnek örgütlenmeyi sunmalı, dünyaya insanlığa nasıl hizmet edileceğini öğretmeli, kendisi de onlar gibi sömürüye gitmemelidir.

Türkiye’de “Adil Düzen’e Göre İnsanlık Anayasası”nın uygulanmaya başlanması için yapılacaklara, Vakıflar Bankası’nın faizsiz banka haline getirmekle başlanmalıdır. Faizli Katılım Bankaları ile halkı kandırma yerine, Vakıflar Bankası’nın tedrici olarak faizsiz banka hâline getirilmesi ile bu barışa hizmet edilmelidir.

Türkiye Kur’an’ın emrine uyarak bütün dünya devletleri ile bir olmalı, kötülükte ise kimse ile iyi olmamalı, hakemlik sistemini kabul eden herkes ile stratejik ortak olmalıdır.

 


Yorumcu
Yorum
Ahmet Yücel
19.11.2016
22:39

Sevgili Karagülle hocam.

''Türkiye Gümrük Birliği Anlaşması’ndan çıkmalıdır. '' düşüncenize katılıyorum. Avrupa Birliğine girmeyi doğru bulmuyorum, zaten Avrupa Birliği Türkiye'yi almayacaktır, tüm halkımız bunu biliyor aynı zamanda halkın yarısından fazlası AB'ye girmemizi istemiyor. 

Diğer görüşleriniz dünya barışı açısından güzel, takdir edilecek düşünceler fakat İsrail, ABD, Avrupa Birliği ülkeleri, İngiltere vb gerekse NATO İslam düşmanlığında gizli-açık iş birliği yapmaktadırlar. İslama karşı, Türkiye'ye karşı tüm terör örgütlerini desteklemektedir.

Bu gidişat dünya barışının yeni bir dünya savaşı olmadan gerçekleşemeyeceğini göstermektedir. Üçüncü Dünya Savaşı hadislerde Melhame-i Kübra olarak geçiyor. Bu savaş İslam ülkelerini Türkiye liderliğinde birleştirecektir. Allah dostlarından Dede Paşa hazretleri/Musa Baştürk: "İslamın lideri yine Türkiye olacak. Bugün ki Müslümana bakarsan olmaz amma; olacak benim sultanım" (1879 Bayburt - 4 Eylül 1973 Erzincan) diyerek müjdelemiştir.

Melhame-i Kübra savaşında Müslümanların üçte birinin kaçacağını, üçte birinin şehit olacağını, üçte birinin zafere ereceğini Peygamberimiz bildirmiştir. Bu son haçlı seferi olsa gerektir. Bundan sonrası Kudüs'ün fethi ve İslamiyetin dünyaya hakimiyetidir. Belki ABD 5-6 yıl kadar bir süre içinde yıkılacaktır bu savaşların neticesi olarak. Sayın Erdoğan bu savaşta İslam orduları başkomutanı olarak zaferler elde edecektir inşallah.

Bu arada Saadet Partisine düşen görev; Allah için, vatan, millet ve devlet için ellerini taşın altına koymak, Ak Parti ile ittifak yaparak seçime girmektir. Belki seçim 2019'da olacak belki daha önce fakat ittifak konusu ihmal edilmemelidir. Terör destekçisi parti bile mecliste temsil edilirken, Saadet Partisi bir tek genel başkanı dahi olsa mecliste olmalıdır. Erbakan hocamız bir çiçekle baharı başlatmadı mı? 1 Kasım 2015 seçiminde %0,7 oy alan SP barajsız seçimde 3-4 vekil eder. Ak Parti ile ittifak yapsaydı bu oyların karşılığı sıfır vekil olmazdı. 1 ya da 4 vekil ile mecliste olurdu ve ellerini taşın altına koyabilirdi. Emek, zaman ve oy israfı olmazdı. Erbakan hocamızın 1991 ittifakı olmasaydı 1995 te Refah-Yol iktidarı, bu iktidardaki 11 aylık başarı olmasaydı, RP'den ayrılarak AK Partiyi kuranlar 2002'de iktidar olabilir miydi? Burada bir ayrıntı vermek istiyorum, Rahmetli Alparslan Türkeş'in Allah dostlarına büyük saygısı vardı. 24 Ocak 1998'de Hakka yürüyen Abdurrahim Reyhan hz.leri ile istişare etmişler, ''Erbakan çok şey istiyor.'' diye sitem etmişlerdir. Reyhan hz. ''Kabul et, ülkemiz de, siz de kazanacaksınız.'' tavsiyesi üzerine ittifak yapılmıştır.

Sevgili Karagülle hocam. Düşman gizli ve aşikar olarak İslama ve Türkiye'ye karşı birleşiyor. Bu durumda onların silahları ile silahlanmak, silahlarından biri de dostumuz, müttefikimiz demek, onlar böyle yaptıkça biz de dostuz, müttefiğiz diyerek aynı silahı kullanmaya devam etmeliyiz ve vatan, millet ve devletimiz için kendi silahlarımızı yaparak, gerektikçe satın alarak cihada hazır olmalıyız. Cihat Allah'ın emridir ve farzdır. ''Dışı dost, içi düşmandan usandım.''

Sevgili Karagülle hocam, İslamı, Müslümanları düşman görenler ile birlikte ne kadar çalışılırsa çalışılsın ''Sen onların dinine girmedikçe, onlar senden razı olmazlar.''dünya barışı, huzuru sağlanmaz. Dünyaya barış, huzur şer görünse de bir dünya savaşı sonucunda gelecektir. Dünya İslama eğilecektir. Adil düzen, Son saadet Asrı yaşanacaktır. ''ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR, KAFİRLER İSTEMESE DE.'', ''MALLARINIZDAN, CANLARINIZDAN EKSİLMEDEN/İMTİHAN EDİLMEDEN, CENNETE GİRECEĞİNİZİ Mİ ZANNEDİYORSUNUZ.''

Peygamber efendimiz bizlere bugünleri haber vermiştir. Kutub-u Sittede ''Irak'', ''Şam'', ''Yemen'', ''Fırat'', ''Dicle'', ''Melhame'', ''Mehdi'', ''İsa''vb kelimeler yazılarak aranıldığında bir çok hadisi şerifin yaşanmakta olduğunu görebiliriz, tecelli eden bu hadisler, diğer hadislerin de tecelli edeceğinin delilidir. Ramuz El Ehadis 143. sayfa 3. hadiste ise IŞID/DAEŞ'ten bahsedilmektedir. Şu hadiste ise kimlerden bahsedildiği sanıyorum aşikardır.: ”Ahir zamanda dünya menfaati için dini alet eden riyakârlar çıkar. Sözleri baldan tatlıdır. Bunlar kuzu postuna bürünmüş birer kurttur.” (Hadis-i Tirmizi) En doğrusunu Allah bilir.

Sevgili Karagülle hocam, Allah sizlere uzun ömürler versin. Acizane düşüncelerimi paylaştım. Hakkınızı helal ediniz. Selam, sevgi ve hürmetlerimle. Allah'a emanet olunuz.

YorumYap

Son Eklenen Makaleler
Süleyman Karagülle
Kamu Fıkhı ve Suriye Anayasası
22.9.2019 23 Okunma
Süleyman Karagülle
Durum ve Yapılması Gereken
22.9.2019 30 Okunma
Süleyman Karagülle
Aydınlanacak
22.9.2019 46 Okunma
Reşat Nuri Erol
Uyarılara devam: Sağlıklı yaşam için tavsiyeler
22.9.2019 33 Okunma
4 Yorum 22.09.2019 10:33
Süleyman Karagülle
Sermaye’nin çökmesi
21.9.2019 56 Okunma
Reşat Nuri Erol
Uyarılara devam: “Yani toprak, hava ve su”…
21.9.2019 45 Okunma
2 Yorum 21.09.2019 07:50
Süleyman Karagülle
KOMŞULAR
20.9.2019 68 Okunma
Reşat Nuri Erol
Mehmet Tekelioğlu; İlkeler mi, kişiler mi?
20.9.2019 39 Okunma
Sabri Kaya
Tohumun hikayesi
19.9.2019 66 Okunma
Süleyman Karagülle
Sermaye’nin Oyunu
19.9.2019 80 Okunma
Reşat Nuri Erol
Uyarı: Vatan, toprak, su, gıda ve beka sorunu-3
19.9.2019 67 Okunma
3 Yorum 20.09.2019 09:16
Sabri Kaya
Sağlıklı Yaşam için Temel Tavsiyeler
18.9.2019 54 Okunma
Reşat Nuri Erol
Uyarı: Vatan, toprak, su, gıda ve beka sorunu-2
18.9.2019 61 Okunma
2 Yorum 18.09.2019 19:12
Süleyman Karagülle
İnsanlık Anayasası
17.9.2019 76 Okunma
Reşat Nuri Erol
Uyarı: Vatan, toprak, su, gıda ve beka sorunu-1
17.9.2019 80 Okunma
2 Yorum 18.09.2019 19:16
Süleyman Karagülle
Sermaye’nin Oyunu
16.9.2019 117 Okunma
Süleyman Karagülle
Perişan Halimiz ve Çözüm Önerisi
16.9.2019 78 Okunma
Süleyman Karagülle
Sorunlar, Sorular ve Çözümler…
16.9.2019 70 Okunma
Reşat Nuri Erol
Gıda hakkı, yaşam hakkı gibi temel bir haktır…
16.9.2019 81 Okunma
2 Yorum 16.09.2019 11:21
Süleyman Karagülle
Rüya
15.9.2019 97 Okunma
Reşat Nuri Erol
Batı’nın ‘faizli sistemi’ uygulandı; sonuç ortada!
15.9.2019 88 Okunma
2 Yorum 15.09.2019 21:22
Süleyman Karagülle
Yanlış nerede?
14.9.2019 91 Okunma
Sabri Kaya
Gıda Hakkı, Yaşam hakkı gibi Temel bir HAK tır.
14.9.2019 61 Okunma
Süleyman Karagülle
Çevre
13.9.2019 96 Okunma
Reşat Nuri Erol
Biri Ömer’ler arıyor, diğerleri yeni parti kuruyor!
13.9.2019 83 Okunma
4 Yorum 18.09.2019 19:18
Reşat Nuri Erol
M.Tekelioğlu;Ali Babacan ne diyor, Ak Parti ne anlıyor?
13.9.2019 95 Okunma
1 Yorum 13.09.2019 01:11
Süleyman Karagülle
Cumhurbaşkanı ne yapmalıdır?
12.9.2019 105 Okunma
Reşat Nuri Erol
Ömer’leri Mekke mi Medine düzeninde mi arayalım?
12.9.2019 95 Okunma
2 Yorum 12.09.2019 07:47
Süleyman Karagülle
Ne konuştu?
11.9.2019 124 Okunma
Süleyman Karagülle
Yeni Çuval
10.9.2019 106 Okunma
Reşat Nuri Erol
Balkanlar, Avrupa’da Adil Düzen ve bir soru…
10.9.2019 113 Okunma
1 Yorum 10.09.2019 09:07
Süleyman Karagülle
Çözüm nedir?
9.9.2019 102 Okunma
Sabri Kaya
VATAN TOPRAK SU VE BEKA SORUNU
9.9.2019 72 Okunma
Süleyman Karagülle
Prof. Dr. Beşir Atalay’a Açık Mektup - 2
9.9.2019 92 Okunma
Süleyman Karagülle
Prof. Dr. Beşir Atalay’a Açık Mektup - 1
9.9.2019 93 Okunma
Reşat Nuri Erol
Bosna, Kosova, Karadağ, Makedonya, Arnavutluk - 2
9.9.2019 106 Okunma
3 Yorum 09.09.2019 20:20
Süleyman Karagülle
Tedavi
8.9.2019 88 Okunma
Sabri Kaya
TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNU
7.9.2019 149 Okunma
Süleyman Karagülle
Hakimler ve Eşitlik
7.9.2019 106 Okunma
Reşat Nuri Erol
Bosna, Kosova, Karadağ, Makedonya, Arnavutluk - 1
7.9.2019 141 Okunma
5 Yorum 08.09.2019 09:16
Süleyman Karagülle
Uygarlık
6.9.2019 101 Okunma
Reşat Nuri Erol
M.Tekelioğlu; Teori ve uygulamada yargımızın hali…
6.9.2019 85 Okunma
Sabri Kaya
TARIM, HAYVANCILIK, GIDA VE EKOLOJİK YAŞAMI KORUMA
5.9.2019 121 Okunma
Süleyman Karagülle
Sorunlar
5.9.2019 121 Okunma
Reşat Nuri Erol
Millî Görüş ve Adil Düzen olmayınca bu kadar!
5.9.2019 116 Okunma
1 Yorum 05.09.2019 07:19
Yakup Gündüz
TEŞVİKİYE
4.9.2019 104 Okunma
Mete Firidin
Ennesii
4.9.2019 152 Okunma
Süleyman Karagülle
AK Parti
4.9.2019 180 Okunma
1 Yorum 04.09.2019 23:05
Süleyman Karagülle
İNSAN, ARZ-TALEP VE KUR’AN-2
3.9.2019 103 Okunma
Süleyman Karagülle
İNSAN, ARZ-TALEP VE KUR’AN-1
3.9.2019 117 Okunma