Kullanıcı Adı:
Parola:
Üye Kayıt
Üye Aktivasyon
Parolamı Unuttum

Captcha image
Show another code

Giriş
Reşat Nuri Erol
İsra Suresi, Türkiye, Ortadoğu, Dünya ve BARIŞ
8.1.2017
3959 Okunma, 2 Yorum

 

İsra Suresi, Türkiye, Ortadoğu, Dünya ve BARIŞ

KUR’AN VE İLİM çalışmalarımızın 896. Haftasındayız bugün (Cumartesi) ve bu yazıyı da “Pazar Yazısı” niyetine yazıyorum… Geçen hafta İSRA Suresi üzerinde çalışmaya başladığımızı yazmıştım, bu hafta 5-6-7. Ayetler üzerinde çalıştık… İki şey yapacağım: Önce bu ayetlerin meali, sonra bu haftaki çalışmamızın en sonundan, 12 ve14. sh.’den birer bölüm…

Elmalılı M. H. Yazır Meali: 5. Birincisinin zamanı gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı gönderdik. Onlar, evlerin aralarına girip araştırdılar. Bu yerine getirilmesi gereken bir vaad idi. 6. Sonra sizi tekrar o istilacılar üzerine galip kıldık ve size mallarla ve oğullarla yardım ettik. Ve toplum olarak sizin sayınızı artırdık. 7. Eğer iyilik ederseniz, kendinize iyilik etmiş olursunuz ve eğer kötülük ederseniz yine kendinizedir. Artık diğer fesadınızın zamanı gelince, yüzlerinizi üzüntüye sokmaları, kötülük yapmaları ve ilk kez girdikleri gibi yine Beyt-i Makdis'e girmeleri, ele geçirdikleri yerleri mahvetmeleri için onları tekrar göndereceğiz.

“Dünya dengesi Anadolu’dan sağlanmaktadır. İl medeniyetler olan Mısır ile Mezopotamya uygarlıkları arasında Hitti (Hitit) uygarlığı doğmuş ve iki uygarlığı burası sentez etmiştir. Bizans İmparatorluğu bin sene dünyanın merkezi olmuştur. Osmanlılar yarım asır süper güç olmuşlardır. Sermaye gücü ele geçirince İstanbul’a cephe almış, İsrail devletini kurmuş ve Türkiye dışındaki iki güçle (Avrupa/ABD ve SSCB) dünyayı yönetmek istemiştir. Yirminci yüzyıl böyle geçti ve insanlık açısından kanlı bir asır oldu.

Dünya dengesi yine Ortadoğu’daki barış ile sağlanacaktır. Bu barış da ancak Ortadoğu’da Türkİye’nİn merkez olması ile sağlanabilir. İsrail oğulları da şunu anlayacaklardır ki biz yine Türklerin korumasına girersek varlığımızı sürdürürüz.

Bu ikinci va’d toparlanma va’didir. / Peki, bu va’d ne zaman olacaktır?

Bunu belki onbeş yıl önce yazmıştık. Bu cümlenin ebced hesabı ile tarihi 2019’dur. “F” harfini katarsak 2099 eder. O gün için bu iki tarih eşit şekilde ihtimal dâhilinde idi. Bugünkü gelişmeler 2019 olarak görülmektedir.

Üçüncü binyıl uygarlığı 2033 senesinde başlamış olacaktır.

Semt Kooperatifleri kurulacak, Yüz Lojmanlı Apartmanlar yapılacak, Yüz Villalı Dinlenme Evleri oluşacak... Bin Dil Üniversitesi kurulmuş olacak... Mala-Mal Marketleri ile artık karşılıksız para ortadan kalkmış olacak...

Bu sebepledir ki 2099 beklenmeyecek diyebiliriz. Ama 2019 da çok yaklaşmıştır. Gerginlik artmaktadır. İki-üç sene içinde bu işlerin olacağı biraz zor gibi görünüyor...” (s.13)

“Evet, o büyük servet ve o büyük nüfuz (Sermaye’nin gücü) eriyip gidecektir. Artık karşılıksız faİz parası ile dünyayı sömürme sistemi sona erecektir. Artık Sermaye’nin tekel oluşturmasına izin verilmeyecektir. Artık Sermaye dine, ilme ve siyasete karışamayacaktır. Direnmezlerse, şimdiye kadar elde ettikleri servet kendilerinde kalacak ve meşru ticarete devam edeceklerdir. Rockefeller de Rothshildler de İsrail’e taşınabileceklerdir. Direnirlerse de etkileri saman çöpüne dönecektir.

Bir soru daha akla gelmektedir. Sermaye bu sömürüsünü ABD ile birlikte yapmaktadır. Dolar yalnız Sermaye’nin değil aynı zamanda ABD’nin parasıdır. ABD’nin durumu ne olacaktır? Dolar ne olacaktır?

Bayan Clinton ile Sermaye anlaştı. Kazansaydı, karşılıksız doları batıracak, karşılığında altın doları çıkarıp sömürmeye devam edeceklerdi. 15 Temmuz’da bu plan alt üst oldu. Clinton’un değil de Trump’un başkan olmasına razı oldular. Trump’un bunlara ne kadar taviz verdiği, ne kadar onların emrinde olacağı bilinmemektedir. / Beklenen iki şey vardır. / Trump, Putin ve Erdoğan anlaşacak ve Sermaye’nin sömürüsüne son verecekler ama İsrail oğulları devletinin değil de kavminin gücünü artıracaklar. / Yahut Trump Sermaye ile bir olup dünyaya savaş açacaktır. Bu savaşın sonunda ABD de yenilecek ve dünyaya olan hâkimiyetini de yitirecektir. / Gelecek dönemde Trump’un tutumu belli olacaktır...” (s.14)

 

 


Yorumcu 
Yorum 
Reşat Nuri Erol
08.01.2017
11:06
http://www.milligazete.com.tr/isra_s%C3%BBresi_turkiye_ortadogu_dunya_ve_baris/resat_nuri_erol/kose_yazisi/32684

Reşat Nuri Erol

08.01.2017

İsra Sûresi, Türkiye, Ortadoğu, Dünya ve BARIŞ

Kur'an ve ilim çalışmalarımızın 896. Haftasındayız, bugün (Cumartesi) ve bu yazıyı da “Pazar Yazısı” niyetine yazıyorum… Geçen hafta İSRA Sûresi üzerinde çalışmaya başladığımızı yazmıştım, bu hafta 5-6-7. ayetler üzerinde çalıştık… İki şey yapacağım: Önce bu ayetlerin meali, sonra bu haftaki çalışmamızın en sonundan, 12 ve 14. sh.’den birer bölüm…
 
Elmalılı M. H. Yazır Meali: 5. Birincisinin zamanı gelince, üzerinize güçlü kuvvetli kullarımızı gönderdik. Onlar, evlerin aralarına girip araştırdılar. Bu yerine getirilmesi gereken bir vaad idi. 6. Sonra sizi tekrar o istilacılar üzerine galip kıldık ve size mallarla ve oğullarla yardım ettik. Ve toplum olarak sizin sayınızı artırdık. 7. Eğer iyilik ederseniz, kendinize iyilik etmiş olursunuz ve eğer kötülük ederseniz yine kendinizedir. Artık diğer fesadınızın zamanı gelince, yüzlerinizi üzüntüye sokmaları, kötülük yapmaları ve ilk kez girdikleri gibi yine Beyt-i Makdis’e girmeleri, ele geçirdikleri yerleri mahvetmeleri için onları tekrar göndereceğiz.
 
“Dünya dengesi Anadolu’dan sağlanmaktadır. İlk medeniyetler olan Mısır ile Mezopotamya uygarlıkları arasında Hitti (Hitit) uygarlığı doğmuş ve iki uygarlığı burası sentez etmiştir. Bizans İmparatorluğu bin sene dünyanın merkezi olmuştur. Osmanlılar yarım asır süper güç olmuşlardır. Sermaye gücü ele geçirince İstanbul’a cephe almış, İsrail devletini kurmuş ve Türkiye dışındaki iki güçle (Avrupa/ABD ve SSCB) dünyayı yönetmek istemiştir. Yirminci yüzyıl böyle geçti ve insanlık açısından kanlı bir asır oldu.
Dünya dengesi yine ORTADOĞU’DAKİ BARIŞ ile sağlanacaktır. Bu barış da ancak Ortadoğu’da TÜRKİYE’NİN MERKEZ OLMASI ile sağlanabilir. İsrail oğulları da şunu anlayacaklardır ki, biz yine Türklerin korumasına girersek varlığımızı sürdürürüz. 
 
Bu ikinci va’d toparlanma va’didir. / Peki, bu va’d ne zaman olacaktır? 
 
Bunu belki onbeş yıl önce yazmıştık. Bu cümlenin ebced hesabı ile tarihi 2019’dur. “F” harfini katarsak 2099 eder. O gün için bu iki tarih eşit şekilde ihtimal dâhilinde idi. Bugünkü gelişmeler 2019 olarak görülmektedir. 
 
Üçüncü binyıl uygarlığı 2033 senesinde başlamış olacaktır. 
 
Semt Kooperatifleri kurulacak, Yüz Lojmanlı Apartmanlar yapılacak, Yüz Villalı Dinlenme Evleri oluşacak... Bin Dil Üniversitesi kurulmuş olacak... Mala-Mal Marketleri ile artık karşılıksız para ortadan kalkmış olacak... 
 
Bu sebepledir ki 2099 beklenmeyecek diyebiliriz. Ama 2019 da çok yaklaşmıştır. Gerginlik artmaktadır. İki-üç sene içinde bu işlerin olacağı biraz zor gibi görünüyor...” (s. 13)
“Evet, o büyük servet ve o büyük nüfuz (Sermaye’nin gücü) eriyip gidecektir. Artık KARŞILIKSIZ FAİZ PARASI ile dünyayı sömürme sistemi sona erecektir. Artık Sermaye’nin tekel oluşturmasına izin verilmeyecektir. Artık Sermaye dine, ilme ve siyasete karışamayacaktır. Direnmezlerse, şimdiye kadar elde ettikleri servet kendilerinde kalacak ve meşru ticarete devam edeceklerdir. Rockefeller de Rothshildler de İsrail’e taşınabileceklerdir. Direnirlerse de etkileri saman çöpüne dönecektir.
 
Bir soru daha akla gelmektedir. Sermaye bu sömürüsünü ABD ile birlikte yapmaktadır. Dolar yalnız Sermaye’nin değil, aynı zamanda ABD’nin parasıdır. ABD’nin durumu ne olacaktır? Dolar ne olacaktır? 
 
Bayan Clinton ile Sermaye anlaştı. Kazansaydı, karşılıksız doları batıracak, karşılığında altın doları çıkarıp sömürmeye devam edeceklerdi. 15 Temmuz’da bu plan altüst oldu. Clinton’un değil de Trump’un başkan olmasına razı oldular. Trump’un bunlara ne kadar taviz verdiği, ne kadar onların emrinde olacağı bilinmemektedir. / Beklenen iki şey vardır. / Trump, Putin ve Erdoğan anlaşacak ve Sermaye’nin sömürüsüne son verecekler ama İsrail oğulları devletinin değil de kavminin gücünü artıracaklar. / Yahut Trump Sermaye ile bir olup dünyaya savaş açacaktır. Bu savaşın sonunda ABD de yenilecek ve dünyaya olan hâkimiyetini de yitirecektir. / Gelecek dönemde Trump’un tutumu belli olacaktır...” (s. 14)
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

TÜM YAZILARI
Reşat Nuri Erol
10.01.2017
15:39


1967...1968...1969...AKEVLER 51 YILDIR ÇALIŞIYOR...2014...2015...2017

BİZLER ÇALIŞIYOR VE YENİ İSLÂM MEDENİYETİ’Nİ KURUYORUZ...

SİZLERİ DE ÇALIŞMALARIMIZA DÂVET EDİYORUZ; BUYURUN, BİRLİKTE ÇALIŞALIM...

ADİL DÜZEN 896

“ADİL DÜZEN” III. BİNYIL MEDENİYETİ PROJESİDİR

BİZE DÜŞEN SADECE MÜBÎN/AÇIK TEBLİĞDİR.” (KUR’AN; Yâsin Sûresi, 36/17)

Haftalık Seminer Dergisi; 896. Hafta - 07 Ocak 2017 - Fiyatı: www.akevler.orga tıklamak!

BU DERGİYİ HER HAFTA OKUTABİLİR.. ÇOĞALTABİLİR.. DAĞITABİLİRSİNİZ...

“ADİL DÜZEN” UYGULAMALARI YAPMAK İÇİN BİZLERE DANIŞABİLİRSİNİZ...

 

*KUR’AN VE İLİM SEMİNERLERİ; 896. SEMİNER

“HİÇ BİLENLER İLE BİLMEYENLER BİR OLUR MU?”      (KUR’AN; Zümer Sûresi, 39/9)

İ L İ M  TALEP ETMEK HER MÜSLÜMANIN ÜZERİNE FARZDIR.”      (Hadis)

Adres: AKEVLER İSTANBUL KOOPERATİFLERİ MERKEZİ,  Zafer Mah. Coşarsu Sk. No: 29 YENİBOSNA / İSTANBUL    Tel: (0212) 452 76 51

Tefsir Seminer Notları Yenibosna’da Cumartesi akşamları okunup tartışılmaktadır.

GAYEMİZ: Bu “SEMİNER NOTLARI”nın İstanbul, Türkiye ve bütün dünyada “OKUNMASI, ANLAŞILMASI VE UYGULANMASI”DIR.     -     ADİL DÜZEN ÇALIŞANLARI  

 

***

 

*“ADİL DÜZEN” DERSLERİ/YORUMLARI

TERÖRE KARŞI YAPMAMIZ GEREKENLER

İkinci Darbe HAZIRLANIYOR!

Süleyman KARAGÜLLE

 

***

 

*SEBÎLU’R-REŞÂD” / MAKALELER

Hazreti Nuh gemisindekiler kadar bir topluluk

Yapıcılar, yıkıcılar, merkezler ve KUR’AN DÜZENİ

HAK gelmeden BATIL gitmez, TERÖR bitmez

Reşat Nuri EROL

 

***

 

İSRA SÛRESİ - 2. Hafta

 أَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

سُبْحَانَ الَّذِي أَسْرَى بِعَبْدِهِ لَيْلًا مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِي بَارَكْنَا حَوْلَهُ لِنُرِيَهُ مِنْ آيَاتِنَا إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْبَصِيرُ (1) وَآتَيْنَا مُوسَى الْكِتَابَ وَجَعَلْنَاهُ هُدًى لِبَنِي إِسْرَائِيلَ أَلَّا تَتَّخِذُوا مِنْ دُونِي وَكِيلًا (2) ذُرِّيَّةَ مَنْ حَمَلْنَا مَعَ نُوحٍ إِنَّهُ كَانَ عَبْدًا شَكُورًا (3) وَقَضَيْنَا إِلَى بَنِي إِسْرَائِيلَ فِي الْكِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِي الْأَرْضِ مَرَّتَيْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا كَبِيرًا (4)

 

***

 

فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَيْكُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّيَارِ وَكَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا (5) ثُمَّ رَدَدْنَا لَكُمُ الْكَرَّةَ عَلَيْهِمْ وَأَمْدَدْنَاكُمْ بِأَمْوَالٍ وَبَنِينَ وَجَعَلْنَاكُمْ أَكْثَرَ نَفِيرًا (6) إِنْ أَحْسَنْتُمْ أَحْسَنْتُمْ لِأَنْفُسِكُمْ وَإِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ الْآخِرَةِ لِيَسُوءُوا وُجُوهَكُمْ وَلِيَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ كَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَلِيُتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْبِيرًا (7)

 

***

 

فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَيْكُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّيَارِ وَكَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا (5)

Fa EiÜAv CAvEa VaGDu EUvLAyHuMAv BaGaÇNAv GaLaYKuM GıBAvDan LaNAv EüLIy BaESin ŞaDIyDın Fa CAvSUv PlLAvLa elDiYAvRı Va KAvNa VaGDan MaFGUvLAv

“İkisinden ulâ olanın va’di gelince sizin üzerinize şedid besli kulları ba’s ederiz. Dârların hilalinde ceyesan ederler. Mef’ul bir va’ddir de.”

Bundan önceki ayette, İsrail oğullarına, iki defa fesat çıkaracak ve yükseleceksiniz diye kitapta kaza ettik dedikten sonra, bugün okuyacağımız ayetlerde bu iki fesat çıkarmalarını ve yükselmelerini anlatacaktır.

Bunun ikincisini bugün yaşıyoruz.

Birincisi ise Babil’e sürgün edildikleri zamanı ifade eder.

...

YorumYap

Son Eklenen Makaleler
Reşat Nuri Erol
Ekonomik ve sosyal tufan adım adım geliyor - 2
8.7.2020 80 Okunma
5 Yorum 08.07.2020 09:43
Süleyman Karagülle
Eleştiri
7.7.2020 41 Okunma
2 Yorum 08.07.2020 18:40
Reşat Nuri Erol
Ekonomik ve sosyal tufan adım adım geliyor…
7.7.2020 102 Okunma
4 Yorum 07.07.2020 12:30
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz?-12
6.7.2020 69 Okunma
3 Yorum 06.07.2020 09:02
Mete Firidin
Araf Suresi 173. Ayet ve Fenotip
5.7.2020 96 Okunma
2 Yorum 05.07.2020 14:56
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz?-11
5.7.2020 127 Okunma
4 Yorum 05.07.2020 11:45
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz?-10
4.7.2020 115 Okunma
3 Yorum 04.07.2020 09:27
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz? - 9
3.7.2020 135 Okunma
3 Yorum 03.07.2020 06:37
Süleyman Karagülle
Astana Konferansı
2.7.2020 108 Okunma
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz? - 8
2.7.2020 136 Okunma
3 Yorum 02.07.2020 10:09
Süleyman Karagülle
Seçim
1.7.2020 104 Okunma
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz? - 7
1.7.2020 123 Okunma
5 Yorum 01.07.2020 16:04
Reşat Nuri Erol
Sayın Cumhurbaşkanı; bu küresel oyunu bozmalısınız
30.6.2020 241 Okunma
6 Yorum 30.06.2020 19:03
Reşat Nuri Erol
Cuma; innellahe ye’muru bi’l-adli ve’l-ihsani..-3
29.6.2020 170 Okunma
4 Yorum 03.07.2020 09:55
Süleyman Karagülle
Daha ikinci gün, yola dikenler serpiştirilmeye başlandı
29.6.2020 119 Okunma
Süleyman Karagülle
HDP’nin PKK ile ilişkisi olmaması kimseyi rahatsız etme
29.6.2020 102 Okunma
Süleyman Karagülle
Yeniden başlarken…
29.6.2020 112 Okunma
Süleyman Karagülle
Popülist liderler demokrasiyi çiğniyor, medya seyrediyo
29.6.2020 103 Okunma
Mete Firidin
Öğle ve İkindi Namazlarının Farz Rekât Sayısı
28.6.2020 158 Okunma
3 Yorum 01.07.2020 09:08
Süleyman Karagülle
Krizden Çıkmak İçin Ne Yapılmalı?
28.6.2020 68 Okunma
Süleyman Karagülle
Ekonomik Krize Tek Çözüm Nedir?
28.6.2020 69 Okunma
Reşat Nuri Erol
Cuma; innellahe ye’muru bi’l-adli ve’l-ihsani..-2
28.6.2020 135 Okunma
4 Yorum 28.06.2020 06:02
Reşat Nuri Erol
Cuma; innellahe ye’muru bi’l-adli ve’l-ihsani..-1
27.6.2020 150 Okunma
4 Yorum 27.06.2020 08:45
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz? - 6
26.6.2020 192 Okunma
4 Yorum 26.06.2020 08:32
Reşat Nuri Erol
KoronaVirüs Operasyonu, maske, ekonomi vs.
25.6.2020 190 Okunma
4 Yorum 25.06.2020 10:10
Nusret Karaca
KIYAMET NE ZAMAN KOPACAK?
24.6.2020 85 Okunma
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz? - 5
24.6.2020 266 Okunma
5 Yorum 24.06.2020 08:03
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz? - 4
23.6.2020 244 Okunma
5 Yorum 23.06.2020 17:41
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz? - 3
22.6.2020 282 Okunma
5 Yorum 22.06.2020 07:53
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz! - 2
21.6.2020 275 Okunma
5 Yorum 21.06.2020 19:08
Reşat Nuri Erol
Yazar ve herkes “bu konulara” neden ilgisiz! - 1
20.6.2020 304 Okunma
4 Yorum 21.06.2020 19:08
Reşat Nuri Erol
Yine “KoronaVirüs” ve biraz da başka şeyler…
20.6.2020 168 Okunma
2 Yorum 20.06.2020 07:31
Reşat Nuri Erol
Yeni normal’de yeniden daha neler olacak neler!
20.6.2020 158 Okunma
2 Yorum 20.06.2020 07:30
Reşat Nuri Erol
Ekonomik ve sosyal sorunlarımızı çözmek için…
20.6.2020 162 Okunma
2 Yorum 20.06.2020 07:30
Reşat Nuri Erol
Din ve Düzen, Medine ve Medeniyet kavramları
14.6.2020 431 Okunma
7 Yorum 20.06.2020 07:29
Reşat Nuri Erol
‘Yeni bir iktisadi modele ihtiyacımız var’ dedi-3
13.6.2020 374 Okunma
3 Yorum 20.06.2020 07:28
Reşat Nuri Erol
‘Yeni bir iktisadi modele ihtiyacımız var’ dedi-2
11.6.2020 526 Okunma
7 Yorum 14.06.2020 13:49
Reşat Nuri Erol
‘Yeni bir iktisadi modele ihtiyacımız var’ dedi-1
10.6.2020 570 Okunma
5 Yorum 10.06.2020 06:42
Nusret Karaca
ABD'DE KAPİTALİZM AYAKLARI (SESLERİ)
9.6.2020 148 Okunma
Reşat Nuri Erol
ABD’de olanlar, kapitalizm, Adil Düzen ve …
9.6.2020 522 Okunma
5 Yorum 09.06.2020 06:11
Reşat Nuri Erol
Ahmet Tekdal da Rahmet-i Rahmana kavuştu...
8.6.2020 576 Okunma
6 Yorum 08.06.2020 12:24
Reşat Nuri Erol
‘Hadi gel köyümüze geri dönelim’ ama nasıl? - 6
7.6.2020 489 Okunma
3 Yorum 07.06.2020 05:48
Reşat Nuri Erol
‘Hadi gel köyümüze geri dönelim’ ama nasıl? - 5
6.6.2020 503 Okunma
4 Yorum 06.06.2020 06:34
Nusret Karaca
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DEVLETLERİN IRKÇILIK İLE İMTİHANLARI
6.6.2020 215 Okunma
2 Yorum 06.06.2020 09:22
Reşat Nuri Erol
‘Hadi gel köyümüze geri dönelim’ ama nasıl? - 4
5.6.2020 472 Okunma
4 Yorum 05.06.2020 10:33
Hikmet Güveloğlu
AĞUSTOS VE SONRASINA DİKKAT !!!
4.6.2020 355 Okunma
4 Yorum 04.06.2020 22:07
Reşat Nuri Erol
‘Hadi gel köyümüze geri dönelim’ ama nasıl? - 3
4.6.2020 552 Okunma
10 Yorum 04.06.2020 11:06
Nusret Karaca
YENİ DÜNYA DÜZENİNDE İSLAM DAVETİ
3.6.2020 258 Okunma
6 Yorum 06.06.2020 09:21
Reşat Nuri Erol
‘Hadi gel köyümüze geri dönelim’ ama nasıl? - 2
3.6.2020 514 Okunma
4 Yorum 03.06.2020 18:13
Reşat Nuri Erol
‘Hadi gel köyümüze geri dönelim’ ama nasıl? - 1
2.6.2020 518 Okunma
4 Yorum 02.06.2020 09:02