Ahmet Yücel
ÇEŞİTLİ KONULAR
29.04.2016
5978 Okunma, 3 Yorum

YENİ ANAYASA

Yeni Anayasa konusu Ak Parti hükumetinin 2002'den bu yana sözleri arasında vardır. Başörtüsü zulmüne son verileceği de sözleri arasındaydı, daha önce bu sözü yerine getirmek istediğinde, özellikle sol kesim karşı çıktı. Demek ki, bazı sorunların çözülmesi için vaktini-saatini iyi ayarlamak, toplumsal mutabakatın oluşmasını ve gelişmesini sağlamak gerekiyor.

Yeni Anayasanın yapılmasının zamanı geldi. Tahminim yine sol kesim karşı çıkacaktır. Bu anayasa mutlaka yapılmalıdır. Gerekirse kasım ayında seçime de gidilmelidir. Seçime gidilecek olursa, seçim barajı düşürülmeden (Seçim barajı da miadını doldurdu, baraja karşıyım ya sıfır baraj olmalı ya da aynen devam etmeli) gidilmelidir. Ülkemizi bölmek gibi emelleri olanları, barajı düşürerek yeniden Milletin Meclisine taşımak, aziz şehitlerimizin ruhlarını incitecektir.

BAŞKANLIK

Başkanlık konusu ve detayları belirtildikten sonra,Anayasa ve Başkanlık konuları Referandum ile millete sorulmalıdır. Bu iki konu ve Erken Genel Seçim birlikte yapılabilir. Bu şekilde seçim maliyeti de azaltılmış olacaktır.

''Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.'' Öyleyse milletin iradesine saygı duyulmalıdır. Milletin çoğunluğu ''BAŞKANLIK İSTİYORUZ.'' derse, herkes buna saygı duymak zorundadır.

LAİKLİK

Laiklik tüm inançlara karşı hoşgörülü olmayı gerektirir. Fakat yakın zamana kadar İslam inancına ve başörtüsü emrine karşı bir zulüm aracı olarak kullanılmıştır. Başörtüsü ile okumak, laikliğe aykırıdır şeklinde yorumlanmış ve bacılarımız üniversiteyi terk etmek zorunda bırakılmıştır.

Bu nedenle, laiklik yeni anayasada tarif edilerek yer almalıdır.

PARALELCİLER

''Okullarımız kapanmasın da, isterse Türkiye yıkılsın.'' diyenler vatan hainidirler. Dün başörtüsüyle Milletin meclisine gelen Millet vekilimiz Merve hanım efendiyi, hem Milletin meclisinden hem de vatandaşlıktan kolayca çıkarmışlardı dönemin hükumeti.

Bugün bu Paralelciler ve tüm terör destekçileri neden kolayca vatandaşlıktan çıkarılamıyor?

Bir diğer konu, kurunun yanında yaş da yanmasın. Bu adalet olmaz. Herhangi bir polisi, bu paralelci diye ihbar etseniz, paralelci olmadığı halde bile hemen bu paralel damgası siciline dahi işler. 7 Hazirandan önce örneği yaşandı. Bu konuyu daha önce yine Akevler.org'da dile getirdim. AKİM'e mi yazmadım, Sayın Başbakanımızın TBMM mailine mi yazmadım, Sayın Cumhurbaşkanımıza mı yazmadım. Velhasıl trafik polisliğinden Asayiş şubeye böyle bir haksızlığa maruz kalan polislerimiz, biri bacımın eşi olduğu için biliyorum. Eniştem, biz yine Ak Partiye oy vermeye devam ediyoruz fakat bu haksızlığı yapanlara ve çözmeyenlere hakkımızı helal etmiyoruz. Yine de olur ya çözmek için benimle iletişime geçmek isteyen bir yetkili olursa diye cep tel aşağıda yazacağım inşallah.

TERÖR

''Dışı dost içi düşmanlardan usandım.'' Salih Baba

Bu teröristlere para ve silah vererek satın alan dış devletler. Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölemeyecek-lerini çok iyi biliyorlar. Onların belki nihai hedefi Orta Doğuda bir Kürt devleti kurmaktır. Ülkemizi buna razı etmek şartıyla tüm terörist kölelerini, silahlarıyla beraber Kürt devletine taşımak olacaktır.

İSLAM BİRLİĞİ

 "İslamın lideri yine Türkiye olacak. Bugün ki Müslümana bakarsan olmaz amma; olacak benim sultanım" 
  Musa Dede Baştürk ( Dede Paşa Hazretleri 1879 Bayburt - 4 Eylül 1973 Erzincan)

 Allah'ın izniyle İslam Birliği konusunda da gerekli adımlar atıldı.

İSLAMİ BASIN

Bu millet ne zamana kadar inançlarımıza düşman olan basını desteklemeye, onların gazetelerini almaya devam edecek?

Buna son vermediğimiz sürece onların gözlüğünden bakmaya, onlar gibi konuşmaya devam edeceğiz.

EĞİTİM

İmam Hatip Okulu evimize çok uzak olduğu için, kızımı, oğlumu İmam Hatib'e gönderemedim. Bütün orta okul ve liselerimizde İmam Hatip okulları programına yakın dersler olsaydı, vatandaşlarımız evlerine en yakın okullara çocuklarını gönderdiğinde gönülleri daha rahat olacaktı.

Avrupa'da çocuklara ana okullarından itibaren dini eğitim veriliyor. Biz neden Ana Okullarından başlayıp, Liseler dahil, seviyelerine göre uygulamalı dini eğitim veremiyoruz?

 

ahmetyucel@msn.com

info@ahmetyucel.net

0.538.489.4581

 


YorumcuYorum
Recep EROL
30.04.2016
17:26
Öncelikle yazdığınız yazılar için Allah cc razı olsun. Size bir eleştiride bulunacağım. Yazılarınızın büyük bir kısmını ak parti sempatizanı olarak yanlı bir şekilde yazdığınızı düşünüyorum. İkinci eleştirim ise yaptığınız yorumların birçoğu yanlış ve KUR'AN'ni değil. üçüncüsünü ise bir soru ile yönelteceğim, İslam Birliği adına Erbakan Hocadan sonra ne adım atıldı ? İslam işbirliği teşkilatını İslam birliği olarak algılıyorsanız ona bir şey diyemem. Bu yorumlar tamamen benim şahsi görüşümdür bu Görüşlerimden dolayı yanılmış da olabilirim doğrusunu Allah cc bilir. Selam ve Dua ile.
Ahmet Yücel
30.04.2016
22:12

Ve Aleyküm Selam hocam. Sizden de Allah razı olsun.

Yazı ve yorumlarımda Kuran'a göre yanlışlarım olabilir, Kuran'ı bütün manasıyla bilen bir kul değilim fakat öğrenme gayretindeyim. Öğrendikçe düşüncelerimde ve yaşantımda değişiklik olabiliyor.

Erbakan hocamızın gönlümdeki yeri çok farklı olmakla birlikte, sayın Erdogan'ı ve sayın Davutoğlu'nu da seviyorum. Hatasız kul olmaz kimse peygamber değil. Allah için dua ediyorum.

Ak Partinin yanlış icraatlarını eleştiriyorum bir yandan yine dua ediyorum bu icraatlardan dönsünler diye.

50 yaşımdayım, 2002 ye kadar hep Erbakan hocamıza oy verdim. 1996 yılında Erbakan hocamızı iki defa rüyamda görmek nasip olmuştu.

2002 den bu yana Ak Partiye oy veriyorum. 2004 te zinanın AB için suç olmaktan çıkarılmasına ve AB kapısında beklemeye devam edilmesine  vb yanlış icraatlarına karşıyım. Bu icraatlara karşı eleştirilerde bulundum. Bunu şunun için yazdım. Sempatizanlar bu yanlışları dahi savunabiliyor.

Vatana, millete hizmet etsinler diye oyumu Ak Partiye veriyorum. "Ameller niyetlere göredir." hadis

"Önce ahlak ve maneviyat." ilkesine bağlıyım. SP Milli Görüşün tek temsilcisi biziz diyor fakat millete hizmet etmek için ittifak yaparak meclise girmekten kaçınıyor. Sonuç sıfır vekil, emek ve zamanı israf ediyorlar. Bu adaletsiz seçim barajına karşı Erbakan hocamızın yaptığı gibi ittifak yaparak meclise girmeli sonra istifa ederek SP ni temsil etmeliydi diye düşünüyorum. Erbakan hocamız tek başına meclise girerek, bir çiçekle baharın geldiğini göstermişti.

Diğer sorunuza gelince, İslam İşbirliği Teşkilatı, İslam Birliği değildir fakat belki İslam Birliği için yeni bir adım yeni bir başlangıç olur diye ümit ediyorum. Cenabı Allah ümitlerimizi boşa çıkarmasın diye dua ediyorum.

Allah sizden razı olsun hocam. Size ve Eygi hocamıza dua ediyorum. Allah'a emanet olunuz. 


Ahmet Yücel
01.05.2016
01:14

İlave olarak,

Yukarıdaki yazımda Kur'an'i olmayan kısımlar:

1. ''Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.''   bu ifade bana ait değildir.  Halkçıyız diyenler bu görüşü savunmakla birlikte, Müslümanların idareci olmasına karşıdırlar. Bize göre ''Güç ve kuvvette, hakimiyette Allah'ındır.'' Allah dilemedikçe insanoğlu parmağını bile kımıldatamaz.

2. ''Laiklik'' Devletler laik olabilir fakat Müslüman laik olamaz. Peygamber efendimiz İslam devletini kurdu ve yönetti. Eğer laiklik yeni anayasada yer alacaksa, tarifi de anayasaya eklenmelidir.

3. ''Başkanlık'' ise istişarelere önem verilmek şartıyla kanaatimce ''halifeliğe'' yakındır. İnşallah Türkiye İslam aleminin lideri olduğunda bunu görmüş olacağız.

24 Ocak 1998 yılında Hakka yürüyen Abdurrahim Reyhan hazretleri, sayın Erdoğan için: ''Ya Rabbi, Erdoğan beyimizin yolunu sonuna kadar açık eyle!'' şeklinde dua etmişti.

Merhum Alparslan Türkeş de, Allah dostlarını seviyor ve hürmet ediyordu. 1991 de, Reyhan hazretlerine,''Erbakan çok şey istiyor.'' dediğinde Reyhan hazretleri. ''Kabul ediniz, siz de ülkemizde kazançlı çıkacak.'' dediklerinde, Merhum Türkeş ittifakı kabul etmişti. Geçen zaman Reyhan hazretlerini haklı çıkardı. 1991 de meclise girildi, 1995 de % 21 oy seviyesine ulaşıldı. Sonrası Refah-Yol hükumetinin 11 aylık da olsa büyük bir hizmeti oldu. ''Kullar nimetin kıymetini bilirse, Allah nimetini artırır, bilmezse ellerinden alır.''

Bir Ayet de, ''Siz nefislerinizde olanı değiştirmedikçe, Allah sizin hakkınızdaki hükmünü değiştirmez.'' buyrulmuştur.

Bir hadis de,''Nasılsanız öyle idare edilirsiniz.'' buyruluyor.

Bugün Müslümanların çok büyük çoğunluğu beş vakit namazı kılmıyor. İçki, kumar, faiz vb büyük günahlar aleni işleniyor. Biz bu günahlardan tövbe ederek vazgeçmedikçe, Allah CC hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecek kanaatindeyim.

Biz tövbe eder ve çoğunluk olarak Allah'ın ipine sımsıkı sarılırsak, Allah CC bize dilerse Ak Parti eliyle, dilerse Saadet Partisi eliyle, dilerse Akevler çalışanları eliyle ADİL DÜZENİ/ADİL EKONOMİK DÜZENİ bahşedecektir.

Unutmayalım Allah'ın vaadi haktır. ''ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR, KAFİRLER İSTEMESE DE.'' Ayet meali.

Son Eklenen Makaleler
Ahmet Yücel
O BENİM ŞİMDİ
26.11.2022 89 Okunma
1 Yorum 26.11.2022 13:28
Ahmet Yücel
2023 SEÇİMLERİNE DOĞRU
24.06.2022 546 Okunma
Ahmet Yücel
ABDURRAHİM REYHAN HAZRETLERİ
24.04.2022 898 Okunma
1 Yorum 26.05.2022 21:49
Ahmet Yücel
GRAM ALTIN LİRA
18.12.2021 975 Okunma
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN ÇALIŞANIYIM.
12.08.2021 1169 Okunma
Ahmet Yücel
FİRAKTAN KURTAR
18.07.2021 1125 Okunma
Ahmet Yücel
Bedensiz bir güzel gördüm efendim
18.07.2021 1421 Okunma
1 Yorum 18.07.2021 07:23
Ahmet Yücel
BİR NEFES VERİN BANA
17.07.2021 1249 Okunma
Ahmet Yücel
BİR KÖY DÜŞÜNÜYORUM.
30.05.2021 1697 Okunma
Ahmet Yücel
ADİL EKONOMİK DÜZEN
9.01.2021 1791 Okunma
1 Yorum 10.01.2021 01:07
Ahmet Yücel
NEFSİME NASİHAT VE DUA.
11.04.2020 2029 Okunma
Ahmet Yücel
Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.
8.04.2020 1982 Okunma
Ahmet Yücel
DÜNYADA MEKAN, AHİRETTE İMAN
21.01.2020 2115 Okunma
Ahmet Yücel
VAR BUNDA BİR HAYIR İSTANBUL
23.06.2019 3175 Okunma
4 Yorum 24.06.2019 12:52
Ahmet Yücel
DOMATES, BİBER, PATLICAN
30.01.2019 3378 Okunma
4 Yorum 07.02.2019 21:12
Ahmet Yücel
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ARZ OLUNUR.
26.01.2019 3480 Okunma
1 Yorum 28.01.2019 18:48
Ahmet Yücel
''SİYASETİN DE ALLAH İÇİN OLSUN.''
16.01.2019 3436 Okunma
3 Yorum 03.02.2019 10:41
Ahmet Yücel
YENİDEN REFAH PARTİSİ
27.11.2018 3694 Okunma
5 Yorum 30.11.2018 23:53
Ahmet Yücel
Sizi Seviyoruz başkanım ama ulaşmak zor gibi...
1.09.2018 4369 Okunma
1 Yorum 02.09.2018 18:48
Ahmet Yücel
YASİN KILAR KARDEŞİMİZE
28.08.2018 4466 Okunma
4 Yorum 31.08.2018 00:30
Ahmet Yücel
HATALARDAN DÖNMENİN, SÖZLERİ TUTMANIN VAKTİ GELMEDİ Mİ?
23.08.2018 2484 Okunma
Ahmet Yücel
MİLLİ YATIRIM PARAMIZI BASMALIYIZ.
13.08.2018 2734 Okunma
Ahmet Yücel
TOPLUMSAL BİR GERÇEK, ALLAH'A HARP AÇMIŞIZ.
12.07.2018 3636 Okunma
5 Yorum 12.07.2018 17:07
Ahmet Yücel
DUALAR, AZİM VE SABIRLA GELEN BAŞARI.
11.07.2018 4266 Okunma
6 Yorum 12.07.2018 13:53
Ahmet Yücel
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA SAYGILARIMLA ARZ EDİYORUM.
2.07.2018 5199 Okunma
2 Yorum 10.07.2018 04:28
Ahmet Yücel
ÖTEKİLEŞTİREN SİYASET KAZANDIRMAZ, KAYBETTİRİR.
27.06.2018 2807 Okunma
Ahmet Yücel
''25 Haziranda hepinizi sürmez isem namerdim!'' diyor.
24.06.2018 4805 Okunma
2 Yorum 29.06.2018 16:42
Ahmet Yücel
Senden gelene razıyım ya Rabbi.
22.06.2018 5441 Okunma
6 Yorum 23.06.2018 19:28
Ahmet Yücel
GELECEK SEÇİMLER
15.04.2018 4434 Okunma
3 Yorum 21.04.2018 21:54
Ahmet Yücel
YAKIN ZAMANA BAKAN HADİSLER
10.04.2018 3220 Okunma
Ahmet Yücel
FAİZ BELASINDAN KURTULMAK
1.04.2018 4958 Okunma
2 Yorum 02.04.2018 12:31
Ahmet Yücel
MEZHEPLER, GÜNCELLEME, SEFERİLİKTE NAMAZ
10.03.2018 3998 Okunma
Ahmet Yücel
SAADET PARTİSİ NEREYE?
4.03.2018 6318 Okunma
5 Yorum 15.03.2018 22:46
Ahmet Yücel
SORUNLAR NASIL ÇÖZÜLEBİLİR?
3.03.2018 3165 Okunma
Ahmet Yücel
ÇOBAN OLSAM
8.12.2017 3244 Okunma
Ahmet Yücel
SALİH BABA DİVANI'NDAN
7.12.2017 4400 Okunma
Ahmet Yücel
DECCAL’E
7.12.2017 5201 Okunma
3 Yorum 07.12.2017 09:26
Ahmet Yücel
BABAM SENİ KANDIRIR
12.11.2017 5301 Okunma
3 Yorum 13.11.2017 17:38
Ahmet Yücel
KARAGÜLLE HOCAMIZA
29.10.2017 3720 Okunma
Ahmet Yücel
RECEP EROL KARDEŞİMİZE
22.10.2017 3852 Okunma
Ahmet Yücel
Dünya nereye gidiyor? BİR YORUM
8.10.2017 3980 Okunma
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN NE ZAMAN, NASIL GELECEK, BİZİM HİZMETİMİZ NE
19.09.2017 4479 Okunma
2 Yorum 19.09.2017 09:17
Ahmet Yücel
CEDDİMİZ OSMANLI - 2
19.08.2017 3535 Okunma
Ahmet Yücel
CEDDİMİZ OSMANLI
16.08.2017 3810 Okunma
Ahmet Yücel
MİLLİGAZETE.COM.TR EDİTÖRÜNE küçük bir tavsiye.
8.08.2017 5547 Okunma
4 Yorum 19.08.2017 16:23
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN VE MÜSLÜMANLAR
26.07.2017 4825 Okunma
1 Yorum 26.07.2017 17:18
Ahmet Yücel
FAİZSİZBANKACILIK.COM.TR
10.06.2017 4785 Okunma
1 Yorum 11.06.2017 01:16
Ahmet Yücel
İLİM BİR NOKTA İDİ, CAHİLLER ÇOĞALTTI
3.06.2017 6475 Okunma
1 Yorum 03.06.2017 19:24
Ahmet Yücel
GECENİN KADRİNİ BİLMEK - KARDEŞLİĞİMİZ
28.05.2017 4740 Okunma
2 Yorum 28.05.2017 20:05
Ahmet Yücel
BİR HADİS VE DÜNYANIN GİDİŞATI
5.05.2017 7937 Okunma
5 Yorum 06.05.2017 02:29
Ahmet Yücel
YENİ GÜNDEMLERE YELKEN AÇARKEN
18.04.2017 4981 Okunma
Ahmet Yücel
REFERANDUM VE UÇAN YALANLAR
2.04.2017 5350 Okunma
8 Yorum 11.04.2017 01:12
Ahmet Yücel
Sayın Temel Karamollaoğlu hocamıza mektup
3.03.2017 5611 Okunma
Ahmet Yücel
FAİZSİZ BANKACILIK diye bir derdimiz olmalı.
20.02.2017 5660 Okunma
1 Yorum 23.02.2017 16:41
Ahmet Yücel
EN BEREKETLİ FETİH
1.01.2017 5394 Okunma
Ahmet Yücel
SALİH BABA DİVANI'NDA ŞERİAT, TARİKAT, RABITA
27.11.2016 5616 Okunma
Ahmet Yücel
İSLAMİ HABER SİTELERİ - ELEŞTİRİ
19.11.2016 6226 Okunma
4 Yorum 22.11.2016 14:57
Ahmet Yücel
ŞERİAT TERAZİSİ İLE ÖLÇEN YOLUNU ŞAŞIRMAZ.
9.09.2016 5797 Okunma
Ahmet Yücel
Tarîkat, Peygamber Efendimizin yolu
17.08.2016 5949 Okunma
Ahmet Yücel
15 TEMMUZ 2016
6.08.2016 5910 Okunma
Ahmet Yücel
BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL
17.07.2016 6377 Okunma
1 Yorum 17.07.2016 03:38
Ahmet Yücel
MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI İNCİTMEZ.
11.07.2016 5372 Okunma
Ahmet Yücel
HUZURLU YARINLARA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ ENGELLEYEMEZLER.
1.07.2016 5300 Okunma
Ahmet Yücel
ÇEŞİTLİ KONULAR
29.04.2016 5978 Okunma
3 Yorum 01.05.2016 01:14
Ahmet Yücel
ŞEHİTLİK
10.04.2016 5593 Okunma
Ahmet Yücel
MÜSLÜMANI TEKFİR ETME HASTALIĞI
21.03.2016 6722 Okunma
1 Yorum 21.03.2016 23:04
Ahmet Yücel
RAZI OLAMADIĞIM İKİ ŞEY
4.03.2016 5420 Okunma
Ahmet Yücel
GÜLÜMSEYEN GELECEK
4.03.2016 5899 Okunma
Ahmet Yücel
GÜLDEN BÜLBÜLLERE KİTABINDAN PAYLAŞIMLAR
2.03.2016 6209 Okunma
1 Yorum 02.03.2016 00:52
Ahmet Yücel
BAŞBAKANIMIZ SAYIN DAVUTOĞLU'NA ARZ EDİYORUM
28.02.2016 6599 Okunma
Ahmet Yücel
TASAVVUF İLE İLGİLİ
28.02.2016 5803 Okunma
Ahmet Yücel
TARİKATLAR İKİYE AYRILIR
22.02.2016 13481 Okunma
Ahmet Yücel
YUNUS SURESİ 62-63-64. AYETLER VE TEFSİRİ
19.02.2016 19767 Okunma
Ahmet Yücel
ALLAH DOSTLARI, TARİKAT/TASAVVUF
18.02.2016 6773 Okunma
Ahmet Yücel
DÜŞMANIMI BİLSEM
17.02.2016 7695 Okunma
8 Yorum 22.02.2016 23:54