Ahmet Yücel
BİR HADİS VE DÜNYANIN GİDİŞATI
5.05.2017
7917 Okunma, 5 Yorum

Fasil

:

KIYAMET VE KIYAMETLE İLGİLİ MESELELER BÖLÜMÜ

Konu

:

Kıyamet Öncesi Fitneler

Ravi

:

Ebu Hureyre

Hadis

:

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Rumlar, A`mak ve Dabık nam mahallere inmedikçek kıyamet kopmaz. Onlara karşı Medine`den bir ordu çıkar. Bunlar o gün arz ehlinin en hayırlılarıdır. Bu ordunun askerleri savaşmak üzere saf saf düzen alınca, Rumlar: "Bizden esir edilenlerle aramızdan çekilin de onları öldürelim!" derler. Müslümanlar da: "Hayır! Vallahi sizinle, kardeşlerimizin arasından çekilmeyiz" derler. Bunun üzerine (Müslümanlar) onlarla harb eder. Bunlardan üçte biri inhizama uğrar. Allah ebediyen bunların tevbesini kabul etmez. Üçte biri katledilir, bunlar Allah indinde şehitlerin en faziletlileridir. Üçte biri de muzaffer olur. Bunlar ebediyen fitneye düşmezler. Bunlar İstanbul`u da fethederler. (Fetihten sonra) bunlar, kılıçlarını zeytin ağacına asmış ganimet taksim ederken, şeytan aralarında şöyle bir nida atar: "Mesih Deccal, ailelerinizde sizin yerinizi aldı!" Bunun üzerine, çıkarlar. Ancak bu haber batıldır. Şam`a geldiklerinde (Deccal) çıkar. Bunlar savaş için hazırlık yapıp safları tanzim ederken, namaz için ikamet okunur. Derken İsa İbnu Meryem iner ve onlara gitmek ister. Allah`ın düşmanı, Hz. İsa`yı görünce, tıpkı tuzun suda erimesi gibi, erir de erir. Eğer bırakacak olsa, (kendi kendine) helak oluncaya kadar eriyecekti. Ancak Allah onu kudret eliyle öldürür; öyle ki onlara, harbesindeki kanını gösterir."

HadisNo

:

5018

Kutubu Sitte

ABD yeni başkanı Trump ve olayların gidişatına baktığımda:

Bana göre ABD başkanı Trump, Büyük Savaşı başlatmak amacıyla seçilmiş bir ahmaktır. Trump'u bu amaçla seçen Yahudi sermaye sahipleridir. Bu savaştan beklentileri ise, son haçlı ordusunu hazırlayıp, İslamı/Müslümanları bir daha toparlanamayacak şekilde mağlup etmektir. Zaten Hristiyan alemi bu savaşa Armeggedon Savaşı olarak ve galip çıkacaklarına inanarak gizli-açık hazırlanmaktadır. Türkiye'yi güçsüz duruma getirmeden bu savaşı kazanmalarının zor olduğunu biliyorlar. Ülkemizdeki 30 küsür yıldır bitmeyen terör, 40 yıllık Fetö planı, bir zaman sağ-sol çatışmaları, Kürtleri - Alevileri devlete karşı ayaklandırma planları, Türkiye-İran savaşı istekleri, İsrail'e-ABD'ye bağlı Bağımsız Kürt devleti (Bu nasıl bağımsızlık olacaksa!), PYD-PKK-DAEŞ vb emir kulu terör örgütlerini kullanarak bizi Suriye ile savaştırma hazırlıkları, koalisyon ülkelerinin ve teröristlerin işgaline ses çıkarmayan Eset'i, Türkiye topraklarımızı işgal ediyor, dedirtmeye ve Suriye-Türkiye Savaşı çıkarmaya teşvik edecekler.

Yine de başaramazlarsa, yeni plan şu olsa gerektir; ABD ile Türkiye kol kola Suriye'ye kara harekatı/savaşı başlatacak, Rusya ile anlaşmalı Eset gidecek, ABD'ye bağlı başka bir Eset başa getirilecektir. Bu aşamada Rusya koalisyon karşısında savaşa dahil olacak olursa, Rusya'yı destekleyen ülkelerle birlikte Büyük Savaş çıkması ihtimal dahilindedir.

Böyle bir durumda olası sonuçlar, ABD, AB dağılacaktır.

İslam ülkeleri belki tamamı olmasa da, Türkiye liderliğinde birleşecektir. Son haçlı ordusu ile Müslümanlar savaşacaklardır. (Melhameyi Kübra) Müslümanların üçte biri savaştan kaçacaklar, üçte biri şehit olacak, üçte biri zafer elde edecek. Sonrası Kudüs'ün fethi.

Bütün bu olaylar, savaşlar arasında ''Beni Asfar/Esfer (sarı oğulları) tarafından  İstanbul'un işgal edilme durumu vardır.

Savaşların olmasını kimse istemez, herkes şer görür, fakat gizli ve aşikar İslama/Müslümanlara karşı hazırlık yapan, tek millet olan küfre karşı Müslümanların birleşmesi, cihada hazır olması, çağrıldığında cihada iştirak etmesi, Allah için cihat etmesi hayırlıdır. Sonuç İslamın zaferi ve İslam asrıdır. Dünyaya barış ve huzur ancak İslam ile gelecektir.

Önemli olan içinde bulunduğumuz şu zaman diliminde, bizim ne işle meşgul olduğumuzdur.

Vatanın, milletin, ümmetin ve tüm insanlığın huzur ve saadeti için, Kur'an ve Sünnet ile, ilim ile meşgul muyuz?

Öğrenip, amel edip, tebliğ ile meşgul muyuz?

Bir hadiste, ''Şam elden gittiğinde, Ümmetim'de hayır kalmaz. Bununla birlikte, kıyamete kadar iyiliği emredip, kötülükten men eden bir topluluk bulunacaktır.'' buyrulmaktadır.

''Allah Nurunu tamamlayacaktır.'', ''Mehdi gelecek, dünyaya huzur ve refah getirecek.'' diyerek bekleyenlerden miyiz?

Allah'ın Nurunu tamamlarken bizi vesile etmesini istemez miyiz? Mehdi hz tek başına huzur, ekonomik refah getirmeyecek. Vatan, millet, Ümmet ve insanlığın refah ve huzuru için çalışan, bu uğurda ömrünü vakfeden, Kur'an, Sünnet, İlim ve Tebliğ ile meşgul bir topluluk bulunmasın mı? ''NE İLE MEŞGULSENİZ ÖYLE ÖLÜRSÜNÜZ, NASIL ÖLÜRSENİZ ÖYLE DİRİLİRSİNİZ.''

Allah'a emanet olunuz. SELAMLAR.

 


YorumcuYorum
Ahmet Yücel
05.05.2017
00:18

''Resulullah (sav) buyurdular ki: "Rumlar, A`mak ve Dabık nam mahallere inmedikçek kıyamet kopmaz. Onlara karşı Medine`den bir ordu çıkar. Bunlar o gün arz ehlinin en hayırlılarıdır. ...''

Hadisi şerifte geçen ''Medine'' ile ilgili düşüncem, ''Türkiye'' olabileceğidir. En doğrusunu Cenab-ı Allah bilir.

Hikmet Güveloğlu
06.05.2017
00:30
ahmet bey, ben şuna iman etmiş bir adamım. sahabeler gibi şahsiyet sahibi, adam gibi adamlar, dünyayı, makamı elinin tersi ile itmiş garipler olmadığı müddetçe ne birlik ne adil düzeni vs sağlamak mümkün değildir. Bu sebeple kuracağımız her hayal yalnızca hayal! olur..saygılarımla
Ahmet Yücel
06.05.2017
01:50

Allah razı olsun Güveloğlu kardeşim. Kur'an ve sünnet bize yol gösteriyor. Sahih hadisler de bildirilenler Allah'ın izniyle vakti geldikçe gerçekleşiyor.  Bunda asla şüphem yok, inanıyorum ve ümidim var. Hayal değil fakat nefsim ne yapıyor bu uğurda, gece gündüz demeden çalışıyor mu yoksa tembellik mi ediyor? 

''Ümmetimden kıyamete kadar iyiliği emredip, kötülükten men eden bir topluluk bulunacaktır.'' 

Peygamber efendimiz böyle buyurduğuna göre, bu hayal olmasa gerek, her zaman diliminde bu topluluk vardır, arayıp bulmak gerek, bizi de bu topluluktan eylemesi için Allah'a dua ediyorum.

Bir duam da, bizi de ''Allah için seven, Allah için buğz eden'' kullarından eylemesidir. Allah için seven, sevdiğinin yolundan gitmeye, ahlakı ile ahlaklanmaya gayret etmeli. Allah için buğz etmek evvela büyük düşmanımız nefsimize karşı olmalı, düşmanımızın bizden istediği her şeyi yapmamaya gayret göstermeli, sonra haramlara karşı olmalı. Biz harama düşen, günah işleyen kardeşlerimize buğz ediyoruz, Allah için buğz etmek bu değildir. Bize düşen dua etmektir. Bir kelamı kibarda:

''Büyük düşmanımız nefsi emmare/Takmış kemendini cezb eder Nar'e/Cehd etki bulasın sen sana çare/Ellerin aybını gözleme gardaş.'' deniliyor. Bir çok Müslüman bir oy için birbirini tekfir ediyor. Allah bizi ilim meclisinden ayırmasın, vatan, millet,ümmet ve insanlığın huzur ve refahı için gece gündüz çalışan kullarını sevenlerden eylesin. Bizi onların hürmetine bağışlasın, hidayet yolundan ayırmasın. Amin... Bir kelamı kibarla bitireyim inşallah.

''Kur'an'da zemm etmişken nefsimi Allah,

Ya ben kimi zemm edebilirim,

Sanma ki Hakikat iline girebilirim.'' Salih Baba

Allah'a emanet olunuz.


Ahmet Yücel
06.05.2017
02:26

http://www.akevler.org/AkevlerMakaleler/7362/SonEk/0/Hikmet-Guveloglu/HIRSIZ-KATIL-VE-HAIN-VE-ADALET

*Hikmet Güveloğlu kardeşimizin, yazısı altına yazdığım yorum gönderilemeyince buraya ekledim. Belki sistem hatası bilmiyorum.*


Allah razı olsun Hikmet kardeşim. İdam cezası 3 Kasım 2019'dan önce gelmez diye düşünüyorum. Yalnız ceza hukukunun yeniden düzenlenmesi gerekir. Suçlara göre verilen pek çok ceza topluma göre adaletsiz kalmaktadır. Biz de az çalan ceza yer, çok çalan beyefendi olur. Bir vatandaş açlıktan simit çalsa, yakalansa, karşı taraf davacı olsun bakalım ne ceza alır?

Zina ne yuvaların yıkılmasına sebep olur fakat kanunlarımızda suç olmadığı için zina eden ceza almaz. Ak Parti, bir ara suç olması için gayret göstermiş olsa da, daha sonra AB hatırına bu işten vaz geçildi. AB'ye bizi almayacaklarını vatandaş biliyor da, yönetenler bilmiyor mu?

İdam cezası gelsin diye çabalayan Müslüman çoğunluk, zina yasasında maalesef azınlık.

Derdimizi kime anlatalım? Bir konuda haksızlığa uğrayan yakınımın derdini, kendisi de, nefsim de BİMER,AKİM, Davutoğlu vb bir çok yerde dile getirdik, en son Aralık 2015'de sayın Erdoğan'a o da rüyamda olmak üzere anlattım, ''Değişmez.'' dedi, gerçekten de değişmedi, Sayın cumhurbaşkanımıza mail yazdım, mail adresi hatalı olduğu için mail gitmedi.

Biz yine oy vermeye devam ettik, ediyoruz. SP'nin ittifak yaparak meclise girmesini çok arzu ettim, o da olmadı.

Sayın cumhurbaşkanımız daha önce, ''DİNDAR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ.'' demişlerdi. Manevi eğitim reformu yapılmadan bu da olmaz. İş gene vatan, millet, ümmet ve insanlık için gece gündüz demeden çalışan, çözümler üretme azminde olan alimlerimize düşüyor. Allah cümlesine hayırlı ve uzun ömürler nasip etsin.

Allah'a emanet olunuz.

Hikmet Güveloğlu
06.05.2017
02:29
ahmet bey sevildiğini bil gardaşım...gecenin bu saatinde bizlere davası için fikir teri döktüren Allaha sonsuz hamd olsun...bin selam
Son Eklenen Makaleler
Ahmet Yücel
O BENİM ŞİMDİ
26.11.2022 66 Okunma
1 Yorum 26.11.2022 13:28
Ahmet Yücel
2023 SEÇİMLERİNE DOĞRU
24.06.2022 539 Okunma
Ahmet Yücel
ABDURRAHİM REYHAN HAZRETLERİ
24.04.2022 891 Okunma
1 Yorum 26.05.2022 21:49
Ahmet Yücel
GRAM ALTIN LİRA
18.12.2021 969 Okunma
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN ÇALIŞANIYIM.
12.08.2021 1163 Okunma
Ahmet Yücel
FİRAKTAN KURTAR
18.07.2021 1119 Okunma
Ahmet Yücel
Bedensiz bir güzel gördüm efendim
18.07.2021 1411 Okunma
1 Yorum 18.07.2021 07:23
Ahmet Yücel
BİR NEFES VERİN BANA
17.07.2021 1244 Okunma
Ahmet Yücel
BİR KÖY DÜŞÜNÜYORUM.
30.05.2021 1687 Okunma
Ahmet Yücel
ADİL EKONOMİK DÜZEN
9.01.2021 1790 Okunma
1 Yorum 10.01.2021 01:07
Ahmet Yücel
NEFSİME NASİHAT VE DUA.
11.04.2020 2023 Okunma
Ahmet Yücel
Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.
8.04.2020 1978 Okunma
Ahmet Yücel
DÜNYADA MEKAN, AHİRETTE İMAN
21.01.2020 2112 Okunma
Ahmet Yücel
VAR BUNDA BİR HAYIR İSTANBUL
23.06.2019 3174 Okunma
4 Yorum 24.06.2019 12:52
Ahmet Yücel
DOMATES, BİBER, PATLICAN
30.01.2019 3376 Okunma
4 Yorum 07.02.2019 21:12
Ahmet Yücel
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ARZ OLUNUR.
26.01.2019 3478 Okunma
1 Yorum 28.01.2019 18:48
Ahmet Yücel
''SİYASETİN DE ALLAH İÇİN OLSUN.''
16.01.2019 3436 Okunma
3 Yorum 03.02.2019 10:41
Ahmet Yücel
YENİDEN REFAH PARTİSİ
27.11.2018 3692 Okunma
5 Yorum 30.11.2018 23:53
Ahmet Yücel
Sizi Seviyoruz başkanım ama ulaşmak zor gibi...
1.09.2018 4365 Okunma
1 Yorum 02.09.2018 18:48
Ahmet Yücel
YASİN KILAR KARDEŞİMİZE
28.08.2018 4461 Okunma
4 Yorum 31.08.2018 00:30
Ahmet Yücel
HATALARDAN DÖNMENİN, SÖZLERİ TUTMANIN VAKTİ GELMEDİ Mİ?
23.08.2018 2484 Okunma
Ahmet Yücel
MİLLİ YATIRIM PARAMIZI BASMALIYIZ.
13.08.2018 2732 Okunma
Ahmet Yücel
TOPLUMSAL BİR GERÇEK, ALLAH'A HARP AÇMIŞIZ.
12.07.2018 3632 Okunma
5 Yorum 12.07.2018 17:07
Ahmet Yücel
DUALAR, AZİM VE SABIRLA GELEN BAŞARI.
11.07.2018 4260 Okunma
6 Yorum 12.07.2018 13:53
Ahmet Yücel
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA SAYGILARIMLA ARZ EDİYORUM.
2.07.2018 5193 Okunma
2 Yorum 10.07.2018 04:28
Ahmet Yücel
ÖTEKİLEŞTİREN SİYASET KAZANDIRMAZ, KAYBETTİRİR.
27.06.2018 2796 Okunma
Ahmet Yücel
''25 Haziranda hepinizi sürmez isem namerdim!'' diyor.
24.06.2018 4797 Okunma
2 Yorum 29.06.2018 16:42
Ahmet Yücel
Senden gelene razıyım ya Rabbi.
22.06.2018 5432 Okunma
6 Yorum 23.06.2018 19:28
Ahmet Yücel
GELECEK SEÇİMLER
15.04.2018 4427 Okunma
3 Yorum 21.04.2018 21:54
Ahmet Yücel
YAKIN ZAMANA BAKAN HADİSLER
10.04.2018 3208 Okunma
Ahmet Yücel
FAİZ BELASINDAN KURTULMAK
1.04.2018 4946 Okunma
2 Yorum 02.04.2018 12:31
Ahmet Yücel
MEZHEPLER, GÜNCELLEME, SEFERİLİKTE NAMAZ
10.03.2018 3986 Okunma
Ahmet Yücel
SAADET PARTİSİ NEREYE?
4.03.2018 6308 Okunma
5 Yorum 15.03.2018 22:46
Ahmet Yücel
SORUNLAR NASIL ÇÖZÜLEBİLİR?
3.03.2018 3154 Okunma
Ahmet Yücel
ÇOBAN OLSAM
8.12.2017 3230 Okunma
Ahmet Yücel
SALİH BABA DİVANI'NDAN
7.12.2017 4392 Okunma
Ahmet Yücel
DECCAL’E
7.12.2017 5189 Okunma
3 Yorum 07.12.2017 09:26
Ahmet Yücel
BABAM SENİ KANDIRIR
12.11.2017 5292 Okunma
3 Yorum 13.11.2017 17:38
Ahmet Yücel
KARAGÜLLE HOCAMIZA
29.10.2017 3707 Okunma
Ahmet Yücel
RECEP EROL KARDEŞİMİZE
22.10.2017 3846 Okunma
Ahmet Yücel
Dünya nereye gidiyor? BİR YORUM
8.10.2017 3965 Okunma
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN NE ZAMAN, NASIL GELECEK, BİZİM HİZMETİMİZ NE
19.09.2017 4466 Okunma
2 Yorum 19.09.2017 09:17
Ahmet Yücel
CEDDİMİZ OSMANLI - 2
19.08.2017 3525 Okunma
Ahmet Yücel
CEDDİMİZ OSMANLI
16.08.2017 3797 Okunma
Ahmet Yücel
MİLLİGAZETE.COM.TR EDİTÖRÜNE küçük bir tavsiye.
8.08.2017 5533 Okunma
4 Yorum 19.08.2017 16:23
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN VE MÜSLÜMANLAR
26.07.2017 4820 Okunma
1 Yorum 26.07.2017 17:18
Ahmet Yücel
FAİZSİZBANKACILIK.COM.TR
10.06.2017 4779 Okunma
1 Yorum 11.06.2017 01:16
Ahmet Yücel
İLİM BİR NOKTA İDİ, CAHİLLER ÇOĞALTTI
3.06.2017 6461 Okunma
1 Yorum 03.06.2017 19:24
Ahmet Yücel
GECENİN KADRİNİ BİLMEK - KARDEŞLİĞİMİZ
28.05.2017 4734 Okunma
2 Yorum 28.05.2017 20:05
Ahmet Yücel
BİR HADİS VE DÜNYANIN GİDİŞATI
5.05.2017 7917 Okunma
5 Yorum 06.05.2017 02:29
Ahmet Yücel
YENİ GÜNDEMLERE YELKEN AÇARKEN
18.04.2017 4966 Okunma
Ahmet Yücel
REFERANDUM VE UÇAN YALANLAR
2.04.2017 5337 Okunma
8 Yorum 11.04.2017 01:12
Ahmet Yücel
Sayın Temel Karamollaoğlu hocamıza mektup
3.03.2017 5594 Okunma
Ahmet Yücel
FAİZSİZ BANKACILIK diye bir derdimiz olmalı.
20.02.2017 5638 Okunma
1 Yorum 23.02.2017 16:41
Ahmet Yücel
EN BEREKETLİ FETİH
1.01.2017 5380 Okunma
Ahmet Yücel
SALİH BABA DİVANI'NDA ŞERİAT, TARİKAT, RABITA
27.11.2016 5611 Okunma
Ahmet Yücel
İSLAMİ HABER SİTELERİ - ELEŞTİRİ
19.11.2016 6220 Okunma
4 Yorum 22.11.2016 14:57
Ahmet Yücel
ŞERİAT TERAZİSİ İLE ÖLÇEN YOLUNU ŞAŞIRMAZ.
9.09.2016 5786 Okunma
Ahmet Yücel
Tarîkat, Peygamber Efendimizin yolu
17.08.2016 5935 Okunma
Ahmet Yücel
15 TEMMUZ 2016
6.08.2016 5899 Okunma
Ahmet Yücel
BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL
17.07.2016 6370 Okunma
1 Yorum 17.07.2016 03:38
Ahmet Yücel
MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI İNCİTMEZ.
11.07.2016 5363 Okunma
Ahmet Yücel
HUZURLU YARINLARA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ ENGELLEYEMEZLER.
1.07.2016 5291 Okunma
Ahmet Yücel
ÇEŞİTLİ KONULAR
29.04.2016 5964 Okunma
3 Yorum 01.05.2016 01:14
Ahmet Yücel
ŞEHİTLİK
10.04.2016 5585 Okunma
Ahmet Yücel
MÜSLÜMANI TEKFİR ETME HASTALIĞI
21.03.2016 6712 Okunma
1 Yorum 21.03.2016 23:04
Ahmet Yücel
RAZI OLAMADIĞIM İKİ ŞEY
4.03.2016 5408 Okunma
Ahmet Yücel
GÜLÜMSEYEN GELECEK
4.03.2016 5890 Okunma
Ahmet Yücel
GÜLDEN BÜLBÜLLERE KİTABINDAN PAYLAŞIMLAR
2.03.2016 6199 Okunma
1 Yorum 02.03.2016 00:52
Ahmet Yücel
BAŞBAKANIMIZ SAYIN DAVUTOĞLU'NA ARZ EDİYORUM
28.02.2016 6593 Okunma
Ahmet Yücel
TASAVVUF İLE İLGİLİ
28.02.2016 5797 Okunma
Ahmet Yücel
TARİKATLAR İKİYE AYRILIR
22.02.2016 13474 Okunma
Ahmet Yücel
YUNUS SURESİ 62-63-64. AYETLER VE TEFSİRİ
19.02.2016 19746 Okunma
Ahmet Yücel
ALLAH DOSTLARI, TARİKAT/TASAVVUF
18.02.2016 6764 Okunma
Ahmet Yücel
DÜŞMANIMI BİLSEM
17.02.2016 7688 Okunma
8 Yorum 22.02.2016 23:54