Ahmet Yücel
RECEP EROL KARDEŞİMİZE
22.10.2017
2657 Okunma, 0 Yorum

RECEP EROL KARDEŞİMİZE

Allah’ın Selamı sizin ve tüm Müslümanların üzerine olsun.

http://www.akevler.org/AkevlerMakaleler/7552/SonEk/10486/Ahmet-Yucel/MILLIGAZETECOMTR-EDITORUNE-kucuk-bir-tavsiye

Yukarıdaki linkte belirtilen yazımıza yazdığı eleştiriye zamanında cevap yazamadığım için kendisinden özür dileyerek yazmak istiyorum.

Bazı Milli Görüşçüler gerek teşkilatta görevli, gerek bir ilçe başkanı gerekse bazı üyeler; Erbakan hocamızdan sonra sevip saydığımız bir lidere sayın cumhurbaşkanımız Erdoğan’a ve Ak Partiye oy veren bizlere her türlü hakareti ve tekfiri yakıştırırken, RECEP EROL kardeşimiz, ‘’ selam ve dua ile dava Arkadaşım’’ diyerek yorumunu bitirmiştir.

Aleyküm Selam, Recep Erol kardeşim, diyerek cevap yazmaya başlıyorum.

Yukarıdaki yazımızı yeniden gündeme taşımamak adına, ayrı bir yazı yazarak cevap yazmak istiyorum.

‘’ Sayın Ahmet Yücel, yorumlarınızı okudum fakat size yine bir kaç eleştiri yapacağım. inş sizde bize eleştiri yapın eleştirilmek güzel bir şeydir insana kendini daha iyi ifade etme imkanı veriyor. Öncelikle ilk eleştirim Ak parti ve sayın cumhurbaşkanımızın hatalarını görmezden gelip milli görüş kurumlarının şahıslardan kaynaklanan hataları dile getirmeniz adil bir şey değil. elbette birileri hak yiyorsa yorumları yayınlamıyorsa buyuk hakka giriyordur kim olduğunu bir önemi yok. ak parti bir önceki seçimde son saatlere kadar saadet partisini ittifak konusunda oyaladı. aday listesını yuksek seçim kuruluna zor yetiştirdik. tabi bu ak partinin bir stratejisiydi. Saadet partisi içerisinde milli görüşün mecliste temsil edilmemesi için extra çaba gösteren grupların olduğunu bizzat şahidim bu konuda haklısınız. Fakat sayın cumhurbaşkanımız Milli görüşün mecliste olmaması için büyük bir çaba içerisinde... Malesef sayın cumhurbaşkanımız gerçek dostlarının kim olduğunu kestiremiyor. Cumhurbaşkanının gerçek dostu milli görüşçülerdir çünkü milli görüşçüler başkaları gibi cumhurbaşkanımızın doğru-yanlış her dediğine alkış tutanlardan olmadı. hatasını yanlışını gördügünde teblihini yaptı. Dost acı konuşandır. bizim eleştirilerimiz ak partili kardeşlerimiz ve sayın cumhurbaşkanımız tarafından hainlikle fetöcülükle yada chpkk gibi söylemlerde kutuplaştırılmaya götürülmesine rağmen biz tebliğimize devam ediyoruz. islamda baraj vs yoktur. %10 seçim barajının hıçbır dayanağı yoktur. 1 milyon oy alıyoruz ama baraj var diye temsil edilemiyoruz bu çok yanlış bir şey. herkesin oyu kaç milletvekılıne takabul ediyorsa o kadar millet vekili olmalıdır. şuan işim var yorumumu tamamlayamıyorum daha sonra tekrardan devam ederim. selam ve dua ile dava Arkadaşım.’’ Recep EROL

‘’ Öncelikle ilk eleştirim Ak parti ve sayın cumhurbaşkanımızın hatalarını görmezden gelip milli görüş kurumlarının şahıslardan kaynaklanan hataları dile getirmeniz adil bir şey değil’’

Bu hak, tüm Milli Gazete'yi değil fakat mgeditör'ünü bağlar. Diye belirtmiştim. Eleştirim de, zaten doğrudan Milli Gazete web sitesinin haber ve yazarlarının altındaki yorumları yayınlayıp yayınlamamaktan sorumlu editör kardeşimizeydi.

Daha önce de başka bir yazımda eleştirdiğim yine MİLLİGAZETE.COM.TR idi. Milli Gazete ile web sitesini ayrı tutuyorum.

Bizi tekfire varan hakaretlerle eleştiren kardeşlerimiz olmasaydı, bir de  Milli Gazete’nin web sitesini hiç takip etmemiş olsaydım, Milli Gazete aboneliğimi iptal ettirmiş olmazdım. Milli Gazete’nin gönlümde yeri başkadır. Lise yıllarımda Yusuf Kerimoğlu ismiyle Fıkıh köşesini yayınlayan hocamızdan ayrıca aynı yıllarda Milli Gazetemizin verdiği iki ciltlik RAMUZ EL EHADİS kitabını okuduğumda Hadis kitaplarına ve Hadislere karşı ilgim başladı. (Bugün ise yeterince kitap okuyamıyorum bu da nefsimin tembelliğinden olsa gerek.)

‘’ Ak parti ve sayın cumhurbaşkanımızın hatalarını görmezden gelip’’

Kıymetli kardeşim, yapılan hataları görüyorum, mümkün mertebe eleştiriyorum. Fakat bazıları gibi sövüp, sayıp, hakaret etmiyorum. Cenabı Allah Ak Partiye, sayın cumhurbaşkanımıza hatalardan dönmeyi ve hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin, diye dua ediyorum.

AB kapısında beklemeyi bir türlü kabul edemiyorum, AB’den dönüp İslam Birliğinin kurulmasını istiyorum. Bunun için de dua ediyorum. Filistin, Kudüs, Ayasofya gibi konuların hayırlı bir şekilde sonuçlanması için dua ediyorum.

Katılım bankacılığı değil, geçtiğimiz günlerde Diyanetin dile getirdiği gibi faizsiz bankacılık sistemini kurmaları için dua ediyorum.

Erbakan hocamız Allah ondan razı, O Allah’tan razı olarak Hakka yürüdü, şöyle buyurmuşlardı, ‘’AĞIR SANAYİ HAMLEMİZDEN DAHA ÖNEMLİ OLAN, MANEVİ EĞİTİM REFORMUNUN BAŞLATILMASIDIR.’’  Sayın cumhurbaşkanımızın, ‘’DİNDAR NESİL YETİŞTİRECEĞİZ.’’ Söylemi vardı. Cenabı Allah bu sözünü yerine getirmeyi nasip etsin.

Yine Erbakan hocamızın 2002 seçim sonucunda, ‘’DAHA YÜZDEBİR OY ALACAĞIMIZ GÜNLER GELECEK, ONLAR FETİH NESLİ OLACAKLARDIR.’’ Buyurduğunu da hatırlayalım.

Bugün Müslümanları siyaset bölmüştür. Çoğunlukla Müslümanlar birbirini sevmek yerine, birbirlerine buğz ediyorlar. Hatasız kul var mıdır? Bazı Müslümanlar bir oy için din kardeşine münafık, diyebiliyor.

Erbakan hocamız, ‘’ONLAR BİZİM KARDEŞİMİZ, ONLARI UYARMAK VAZİFEMİZDİR.’’ Diyordu. Erbakan hocamız bizlere kardeşimiz derken Erbakan’ın izindeyiz diyen bazı Milli Görüşçüler, bize münafık vb diyebiliyorlar. Tebliğ ediyoruz zannıyla uzaklaştırıyorlar, Milli Görüşten soğutuyorlar. Davaya zarar veriyorlar.

AKEVLER.ORG’ ta bu konu ile ilgili birkaç defa yazı yazdım. Hiç kimse bu konunun ehemmiyetinin farkında değil, İSLAM BİRLİĞİNİ KURACAĞIZ diyen SAADET PARTİSİNİN bir teşkilat görevlisi MÜNAFIK diyebilecek bir oy için, bir ilçe başkanı yeniakit gazetemiz için SİYONİSTLERİN GAZETESİ diyebilecek.

Allah için düşünelim, tefekkür edelim. DİN İLE MÜSLÜMANA KİN, bir arada olabilir mi? Müslüman olmayanlar İslam’a, Müslümanlara kinli. Şimdi ne farkı kaldı? Ülkemizdeki Müslümanların birliğini sağlayamadan, dünya Müslümanlarının birliğini sağlayacağız, diyoruz.

Müflis hadisi var, herkes tefekkür ederek okumalı. Bugün münafık, zındık vb dedikleri bu Müslüman halkın yarısıyla nasıl helalaşacaklar?

‘’kutuplaştırma’’ ile ilgili cümleler, özellikle Milli Görüşçüleri Fetöcü vb söylemler kesinlikle yanlıştır. Katılıyorum. Hiçbir Milli Görüşçü vatan hainleri ile birlikte anılamaz. Referandumda ‘’Hayır’’ diyorlarsa kendilerince haklı sebepleri vardır, denilebilirdi. Bize göre yanlış yapıyorlar, denilebilirdi. Fakat asla fetöcülerle beraber hareket ediyorlar, denilmemeliydi. Bu da çok büyük bir yanlıştır.

Dediğim gibi, ‘’hatasız kul olmaz.’’ Hatalarımızı karşılıklı olarak görüp, bu hatalarımızdan kurtulmamız için duacı olmak, en güzel yoldur.

’SEÇİM BARAJI’’ Seçim barajı adalet değildir. Seçim barajına her zaman karşıyım. Fakat seçim barajının %10’dan %7’ye indirilmesine de karşıyım. Bu özellikle HDP’yi kurtarmak için atılmış bir adım olacaktır. %7 olduğunda MHP’de rahat bir nefes alacak olabilir. Seçim barajı tamamen kaldırılmalıdır. Cumhurbaşkanlığı sisteminde baraja gerek olmamalı. Milletin iradesi sandığa ve meclise adaletli olarak yansımalıdır.

Saadet Partisi, Erbakan hocamızın izinden gitmelidir. Bir çiçekle baharı başlatan hocamızın izinden gitmek için elleri taşın altına koymak mecburiyeti vardır. Bunun için de Ak Parti olmazsa, MHP ile veya MHP+SP+BBP gibi ittifak yapılarak meclise HAYRA MOTOR, ŞERRE FREN olmak için girilmelidir.

Son bir şey daha eklemek istiyorum, Sayın Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU, sayın Oğuzhan ASİLTÜRK’e 2011’de yazılan mektuba imza atmıştı. Bu mektupta yazılanların gereği bugün için yapılmış mıdır? Kimse bu konuda bir şeyler söylemiyor, muhtemelen yine kimse bir şey söylemeyecek. Daha önce akevler.org’daki bir yazımda dile getirmiştim. YİNE SORAYIM, dedim.

Kıymetli kardeşim Recep EROL, şahsen tanımasam da sizi, buradaki hocalarımızı, kardeşlerimizi, bizi tekfir eden kardeşlerimizi, tüm Müslümanları Allah için seviyorum. Allah cemi Ümmeti Muhammedi bağışlasın, bizi idare eden kardeşlerimizi de affetsin, hayırlı hizmetler nasip etsin.

Allah’ın dediği olur, Allah’ın dediği oluyor. Cihadı terk eden, unutan Müslüman bir topluluk zillete düşer. Allah’ın Peygamberi Muhammed SAV dediği olur. MELHAMEYİ KÜBRA ZAFERİ VE KUDÜS’ÜN FETHİ bizi bekliyor. ZAFER İSLAMIN. ‘’HAK GELİNCE BATIL YOK OLUR, BATIL YOK OLMAYA MAHKUMDUR.’’ Müslüman cihatla aziz olur. FETİH NESLİ GELİYOR, inşallah.

Allah’ın selamı ve yardımı Allah için sevenlerin üzerine olsun.

 

 

 

 

 

 


Son Eklenen Makaleler
Ahmet Yücel
ADİL EKONOMİK DÜZEN
9.01.2021 475 Okunma
1 Yorum 10.01.2021 01:07
Ahmet Yücel
NEFSİME NASİHAT VE DUA.
11.04.2020 762 Okunma
Ahmet Yücel
Allah devletimize, milletimize zeval vermesin.
8.04.2020 788 Okunma
Ahmet Yücel
DÜNYADA MEKAN, AHİRETTE İMAN
21.01.2020 893 Okunma
Ahmet Yücel
VAR BUNDA BİR HAYIR İSTANBUL
23.06.2019 1784 Okunma
4 Yorum 24.06.2019 12:52
Ahmet Yücel
DOMATES, BİBER, PATLICAN
30.01.2019 2045 Okunma
4 Yorum 07.02.2019 21:12
Ahmet Yücel
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ARZ OLUNUR.
26.01.2019 2111 Okunma
1 Yorum 28.01.2019 18:48
Ahmet Yücel
''SİYASETİN DE ALLAH İÇİN OLSUN.''
16.01.2019 2070 Okunma
3 Yorum 03.02.2019 10:41
Ahmet Yücel
YENİDEN REFAH PARTİSİ
27.11.2018 2257 Okunma
5 Yorum 30.11.2018 23:53
Ahmet Yücel
Sizi Seviyoruz başkanım ama ulaşmak zor gibi...
1.09.2018 2784 Okunma
1 Yorum 02.09.2018 18:48
Ahmet Yücel
YASİN KILAR KARDEŞİMİZE
28.08.2018 2901 Okunma
4 Yorum 31.08.2018 00:30
Ahmet Yücel
HATALARDAN DÖNMENİN, SÖZLERİ TUTMANIN VAKTİ GELMEDİ Mİ?
23.08.2018 1266 Okunma
Ahmet Yücel
MİLLİ YATIRIM PARAMIZI BASMALIYIZ.
13.08.2018 1491 Okunma
Ahmet Yücel
TOPLUMSAL BİR GERÇEK, ALLAH'A HARP AÇMIŞIZ.
12.07.2018 2291 Okunma
5 Yorum 12.07.2018 17:07
Ahmet Yücel
DUALAR, AZİM VE SABIRLA GELEN BAŞARI.
11.07.2018 2700 Okunma
6 Yorum 12.07.2018 13:53
Ahmet Yücel
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA SAYGILARIMLA ARZ EDİYORUM.
2.07.2018 3444 Okunma
2 Yorum 10.07.2018 04:28
Ahmet Yücel
ÖTEKİLEŞTİREN SİYASET KAZANDIRMAZ, KAYBETTİRİR.
27.06.2018 1603 Okunma
Ahmet Yücel
''25 Haziranda hepinizi sürmez isem namerdim!'' diyor.
24.06.2018 3130 Okunma
2 Yorum 29.06.2018 16:42
Ahmet Yücel
Senden gelene razıyım ya Rabbi.
22.06.2018 3713 Okunma
6 Yorum 23.06.2018 19:28
Ahmet Yücel
GELECEK SEÇİMLER
15.04.2018 3079 Okunma
3 Yorum 21.04.2018 21:54
Ahmet Yücel
YAKIN ZAMANA BAKAN HADİSLER
10.04.2018 2046 Okunma
Ahmet Yücel
FAİZ BELASINDAN KURTULMAK
1.04.2018 3391 Okunma
2 Yorum 02.04.2018 12:31
Ahmet Yücel
MEZHEPLER, GÜNCELLEME, SEFERİLİKTE NAMAZ
10.03.2018 2511 Okunma
Ahmet Yücel
SAADET PARTİSİ NEREYE?
4.03.2018 4510 Okunma
5 Yorum 15.03.2018 22:46
Ahmet Yücel
SORUNLAR NASIL ÇÖZÜLEBİLİR?
3.03.2018 2063 Okunma
Ahmet Yücel
ÇOBAN OLSAM
8.12.2017 2129 Okunma
Ahmet Yücel
SALİH BABA DİVANI'NDAN
7.12.2017 2885 Okunma
Ahmet Yücel
DECCAL’E
7.12.2017 3618 Okunma
3 Yorum 07.12.2017 09:26
Ahmet Yücel
BABAM SENİ KANDIRIR
12.11.2017 3692 Okunma
3 Yorum 13.11.2017 17:38
Ahmet Yücel
KARAGÜLLE HOCAMIZA
29.10.2017 2555 Okunma
Ahmet Yücel
RECEP EROL KARDEŞİMİZE
22.10.2017 2657 Okunma
Ahmet Yücel
Dünya nereye gidiyor? BİR YORUM
8.10.2017 2796 Okunma
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN NE ZAMAN, NASIL GELECEK, BİZİM HİZMETİMİZ NE
19.09.2017 3134 Okunma
2 Yorum 19.09.2017 09:17
Ahmet Yücel
CEDDİMİZ OSMANLI - 2
19.08.2017 2386 Okunma
Ahmet Yücel
CEDDİMİZ OSMANLI
16.08.2017 2644 Okunma
Ahmet Yücel
MİLLİGAZETE.COM.TR EDİTÖRÜNE küçük bir tavsiye.
8.08.2017 3827 Okunma
4 Yorum 19.08.2017 16:23
Ahmet Yücel
ADİL DÜZEN VE MÜSLÜMANLAR
26.07.2017 3436 Okunma
1 Yorum 26.07.2017 17:18
Ahmet Yücel
FAİZSİZBANKACILIK.COM.TR
10.06.2017 3503 Okunma
1 Yorum 11.06.2017 01:16
Ahmet Yücel
İLİM BİR NOKTA İDİ, CAHİLLER ÇOĞALTTI
3.06.2017 4803 Okunma
1 Yorum 03.06.2017 19:24
Ahmet Yücel
GECENİN KADRİNİ BİLMEK - KARDEŞLİĞİMİZ
28.05.2017 3449 Okunma
2 Yorum 28.05.2017 20:05
Ahmet Yücel
BİR HADİS VE DÜNYANIN GİDİŞATI
5.05.2017 5368 Okunma
5 Yorum 06.05.2017 02:29
Ahmet Yücel
YENİ GÜNDEMLERE YELKEN AÇARKEN
18.04.2017 3385 Okunma
Ahmet Yücel
REFERANDUM VE UÇAN YALANLAR
2.04.2017 3990 Okunma
8 Yorum 11.04.2017 01:12
Ahmet Yücel
Sayın Temel Karamollaoğlu hocamıza mektup
3.03.2017 4113 Okunma
Ahmet Yücel
FAİZSİZ BANKACILIK diye bir derdimiz olmalı.
20.02.2017 4114 Okunma
1 Yorum 23.02.2017 16:41
Ahmet Yücel
EN BEREKETLİ FETİH
1.01.2017 4174 Okunma
Ahmet Yücel
SALİH BABA DİVANI'NDA ŞERİAT, TARİKAT, RABITA
27.11.2016 4188 Okunma
Ahmet Yücel
İSLAMİ HABER SİTELERİ - ELEŞTİRİ
19.11.2016 4645 Okunma
4 Yorum 22.11.2016 14:57
Ahmet Yücel
ŞERİAT TERAZİSİ İLE ÖLÇEN YOLUNU ŞAŞIRMAZ.
9.09.2016 4284 Okunma
Ahmet Yücel
Tarîkat, Peygamber Efendimizin yolu
17.08.2016 4430 Okunma
Ahmet Yücel
15 TEMMUZ 2016
6.08.2016 4327 Okunma
Ahmet Yücel
BU VATAN SAHİPSİZ DEĞİL
17.07.2016 4873 Okunma
1 Yorum 17.07.2016 03:38
Ahmet Yücel
MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI İNCİTMEZ.
11.07.2016 4088 Okunma
Ahmet Yücel
HUZURLU YARINLARA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ ENGELLEYEMEZLER.
1.07.2016 4043 Okunma
Ahmet Yücel
ÇEŞİTLİ KONULAR
29.04.2016 4719 Okunma
3 Yorum 01.05.2016 01:14
Ahmet Yücel
ŞEHİTLİK
10.04.2016 4161 Okunma
Ahmet Yücel
MÜSLÜMANI TEKFİR ETME HASTALIĞI
21.03.2016 5179 Okunma
1 Yorum 21.03.2016 23:04
Ahmet Yücel
RAZI OLAMADIĞIM İKİ ŞEY
4.03.2016 4208 Okunma
Ahmet Yücel
GÜLÜMSEYEN GELECEK
4.03.2016 4567 Okunma
Ahmet Yücel
GÜLDEN BÜLBÜLLERE KİTABINDAN PAYLAŞIMLAR
2.03.2016 4867 Okunma
1 Yorum 02.03.2016 00:52
Ahmet Yücel
BAŞBAKANIMIZ SAYIN DAVUTOĞLU'NA ARZ EDİYORUM
28.02.2016 5156 Okunma
Ahmet Yücel
TASAVVUF İLE İLGİLİ
28.02.2016 4459 Okunma
Ahmet Yücel
TARİKATLAR İKİYE AYRILIR
22.02.2016 11965 Okunma
Ahmet Yücel
YUNUS SURESİ 62-63-64. AYETLER VE TEFSİRİ
19.02.2016 15845 Okunma
Ahmet Yücel
ALLAH DOSTLARI, TARİKAT/TASAVVUF
18.02.2016 5159 Okunma
Ahmet Yücel
DÜŞMANIMI BİLSEM
17.02.2016 6108 Okunma
8 Yorum 22.02.2016 23:54